Anasayfa / Yazılım / Bitlocker Nasıl Kaldırılır

Bitlocker Nasıl Kaldırılır

bitlocker kaldirma

Reklamlar

Daha önceki yazılarımızda Bitlocker hakkında birçok bilgi vermeye çalışmıştık. Bugün sizlere bitlocker nasıl kaldırılır? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bitlocker sürücü şifrelemeyi iptal etmek , kaldırmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.BitLocker iki yolla kapatılabilir: BitLocker devre dışı bırakılarak veya birimin şifresi çözülerek. BitLocker’ı devre dışı bıraktığınızda, sabit diskiniz hala şifrelidir ancak bilgisayarınız bilgileri okumak için sabit diskte depolanan düz metin biçimindeki bir şifre çözme anahtarını kullanır. Birimin şifresini çözdüğünüzde, sabit diskte bulunan her şeyin şifresi çözülür. BitLocker Sürücü Şifrelemesi özelliğinin devre dışı bırakılması, Windows’un yüklü olduğu sürücünün şifresi çözülmeden BitLocker korumasını kaldırmak için kullanılan geçici bir yöntemdir. Bilgisayarın temel giriş/çıkış sistemini (BIOS) veya başlangıç dosyalarını güncelleştirmeniz gerekiyorsa, BitLocker’ı devre dışı bırakın.

Bitlocker nasıl kaldırılır ?

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\BitLocker Sürücü Şifrelemesi veya BitLocker özelliğini kullanmak istediğiniz diske sağ tıklayıp “Bitlocker’i Kapat” menülerini bitlocker’i kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Bitlocker aktif olan disklerde “Bitlocker kapat” menüsünü göreceksiniz.

bitlocker ac

Kapatma işlemini yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı öneririz.

 • BitLocker Sürücü Şifrelemesi kullanarak sürücüleri şifreleme olanağı yalnızca Windows 7 Ultimate ve Enterprise sürümlerinde bulunmaktadır.

  Bir ekran okuyucu uygulaması kullanıyorsanız, Karşılama ekranından önce görüntülenen BitLocker PIN giriş ekranı veya BitLocker kurtarma ekranı gibi BitLocker ekranlarını duyamazsınız.

Windows Bitlocker harici bir yazılım kullanıyorsanız öncelikle bu yazılımlarda ayarları kontrol etmeniz gerekmektedir. Konu hakkında sorularızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

7 yorum

 1. Merhaba,
  USB Belleğim şifreli değil ama içerisinde bir dosyada Bitlocker şifresi var Bu şifreyi kaldıramıyorum dosyayı açamıyorum.
  Desteğiniz için şimdidem teşekkür ederim.

 2. abi arkadaşımın bitlockeri var ben flaş belleğimi ona bağlayınca benim flaşımda da bitlocker oluştu şu an açılmıyor

 3. bitlookerın anahtarını yazdırmayıp yerel diskte yeni klasör adı olarak kaydettim fakat sürücüye erişmek için kopyalayıp yapıştırdığımda olmuyor. Harfler çıkmıyor yazılamıyor lütfen acilll yardımm 🙁

 4. merhaba bana da yard;mc; olun lutfen bitlocker 0x8007007a eror yapiyor

 5. Abii benim işletim sistemim (windows 7 professiona) Bitlockeri devre dışı yapamiyorum lütfen acil

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*