Anasayfa / Yazılım / Windows Büyüteç Açma ve Kapatma

Windows Büyüteç Açma ve Kapatma

Windows büyüteç özelliği ekranınızın belirlediği alanları büyüten bir erişim kolaylığıdır. Birçok kullanıcı için faydalı bir özelliktir. Windows işletim sistemlerinde 3 adet büyüteç modu vardır. Bu modları kullanarak büyüteç ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Reklamlar
  • Tam ekran modu. Tam ekran modunda tüm ekranınız büyütülür. Ekranınızın büyüklüğüne ve seçtiğiniz yakınlaştırma düzeyine bağlı olarak, ekranın tamamını aynı anda göremeyebilirsiniz.

  • Mercek modu. Mercek modunda, fare işaretçisinin etrafındaki alan büyütülür. Ekranın büyütülen kısmı, fare işaretçisini hareket ettirdiğiniz yere göre değişir.

  • Yerleşik mod. Yerleşik modda, yalnızca ekranınızın bir kısmı büyütülürken masaüstünüzün geri kalanı değişmeden aynı durumda bırakılır. Ekranın hangi alanının büyütüleceğini denetleyebilirsiniz.

Büyüteç nasıl açılır ?

Büyüteç özelliğini açmak için Başlat Arama bölümüne “büyüteç” yazabilirsiniz veya arama satırına “magnify” yazarak özelliği açabilirsiniz.

büyüteç

Reklamlar

Ekranın üst bölümünde açılan büyüteç’i kullanabilirsiniz.

Büyüteç nasıl kapatılır ?

Büyüteç ekranına sağ tıkladığınız zaman açılan küçük ekranda kapatma (X) simgesine tıklayarak büyüteçi kapatabilirsiniz.

büyüteç kapatma

Ayarlar bölümünü kullanarak Fare ve Klavye odağı takibi özelliğini açarak kullanabilirsiniz. Ayrıca konumlandırma ayarları yaparak, kullanımınıza göre özelliği yapılandırabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*