Anasayfa / Yazılım / Aramamekani.com Virüsü Silme-Temizleme
Sponsorlu Bağlantılar

Aramamekani.com Virüsü Silme-Temizleme

Giriş sayfanız aramamekani.com olarak değiştiyse bu virüsü temizlemek için birkaç yöntem paylaşacagım. Virüs sizden habersiz paylaşımlar yapmakta ve bilgilerinizi çalmak içinde kullanılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Virüs başlangıç sayfanıza, yeni sekme sayfanıza ve çok amaçlı adres çubuğuna yerleşiyor. URL satırına Google.com yazsanız dahi sizi aramamekani.com sayfasına yönlendiriyor. Bu virüsü silerek hem kendi bilgisayarınızı temizleyin hem de başkalarının bilgisayarına bulaştırmayı önleyiniz.

 

Başlattan Çalıştıra tıklıyorsunuz ve açılan pencereye regedit yazıyorsunuz. Üst menüdenDüzenle daha sonra açılan sayfadan Bul sekmesine tıklıyorsunuz. CTRL + F kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz. Daha sonra bu pencereye aramamekani.com yazıyorsunuz ve kayıt defterini aratıyorsunuz kayıt defterinde Start Page değeri bulacaktır. Üzerine çift tıklayıp değer verisi olarak aramamekani.com yazılı olduğunu göreceksiniz bu değeri silipwww.google.com yazmanız yeterlidir. İşlemi tamamladıktan sonra tekrar CTRL + F yapıp tekrar aramamekani.com yazıp taratma yapın çünkü bu virüs birkaç kayıt verisine birden yerleşmektedir. Bu şekilde tümünü temizleyin artık ana sayfanız Google olacaktır.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın