Anasayfa / Yazılım / Aae dosyaları nedir ve nasıl açılır

Aae dosyaları nedir ve nasıl açılır

Reklamlar

iPhone telefonlarda fotoğraflarınıza göz atarken .aae uzantılı dosyalar ile karşılaşabilirsiniz. Mevcut dosyalarınızla aynı isme sahip olup, farklı bir uzantı ile kayıtlı olan .aae dosyası nedir .aae uzantılı dosyalar nasıl açılır konusunu anlatmaya çalışacağız.

AAE dosyası nedir ?

AAE dosyaları ios aygıtlarda, kayıtlı fotoğraflarınızda düzenleme yaptığınızda ortaya çıkar ve bu düzenlemeleri içerir. Fotoğraflarda düzenleme yaparken, resmin bir kopyası da bu uzantı ile tutulur. Bu dosya ile düzenleme hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

AAE dosyalarının boyutu, orjinal dosya ile aynı boyuttadır fakat sadece uzantı olarak farklı uzantı ile saklanır. Sadece iPhone telefonlarda değil, tüm ios sistemlerde bu uzantı ile karşılaşabilirsiniz. iPhone telefonunuzdan Bilgisayarınıza fotoğraf aktardığınızda, JPEG fotoğraflar AAE dosyaları olmadan aktarılacaktır. Bu da düzenlemelerinizi kaybetmenize neden olacaktır. AAE dosyaları, fotoğraflarınızı silmeden silinebilir, ancak silindiklerinde fotoğraflardaki düzenlemeler kaybolacaktır.

AAE dosyası nasıl açılır ?

AAE dosyaları herhangi bir fotoğraf görüntüleyici ile açılamaz. Bu dosyaları Metin belgesi gibi programlar ile açarak, resim üzerinde yapılan değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dosyaları bilgisayarınıza kaydettikten sonra Birlikte aç / Not defteri adımlarını takip ederek açabilirsiniz.

Birlikte ac excel

AAE uzantılı dosyaları silmeniz halinde veya dosyaların üzerinde değişiklik yapmanız durumunda, kayıtlı resiminizi kaybedebilirsiniz. Bu sebeple, değişiklik yapmadan önce cihazınızı yedeklediğinizden emin olun.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Harikasın abi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*