Anasayfa / Yazılım / Windows 10 güncelleme nasıl kapatılır

Windows 10 güncelleme nasıl kapatılır

Windows 10 işletim sistemlerinde otomatik güncelleme seçeneğini iptal etmek ve güncellemeyi tamamen kapatmak için aşağıdaki işlemi uygulayabilirsiniz. Windows güncellemelerini kapatmanın birçok yolu vardır fakat en kolayı servisin çalışmasını tamamen durdurarak, güncellemeleri kapatmaktır.

Reklamlar

Güncellemeler birçok işletim sisteminde çözülmesi zor sorunlara neden olabiliyor. Bu yüzden güncellemeleri otomatik olarak yapmaktansa, güncellemelerin sonuçlarını gördükten sonra manuel olarak yapmak daha sağlıklıdır. Bu sayede karşınıza çıkacak sorunlar karşısında daha tedbirli olabilirsiniz. Windows 10 otomatik güncellemeleri, aynı zamanda sürekli olarak cihazınızı yeniden başlatarak kısa süre de olsa bilgisayarınızı kullanmanızı engelleyebiliyor. Bazı güncellemeler uzun sürdüğü için bir anda bilgisayarınız kapanarak, neredeyse yarım saat , bir saat bilgisayarınız güncelleme işlemleri yapabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için aşağıdaki işlemleri yaparak otomatik güncellemeleri kapatmanızı öneririz.

Win 10 güncellemeler nasıl kapatılır ?

Başlat çalıştır’a veya arama alanına services.msc yazarak enter’a basın.

Reklamlar

Windows update ( Windows güncelleme) servisine sağ tıklayarak Stop seçeneğine tıklayın. Servisi durdurduktan sonra Windows güncellemeler tamamen kapatılmış olacaktır.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra servisin aktif olmaması için seçeneğe çift tıklayın.

Startup type : Başlangıç seçeneğini Kapalı: Disable duruma getirin.

Alternatif olarak kayıt defteri ve Windows menülerini kullanarak da Windows 10 güncellemelerini kapatabilirsiniz fakat en kolay ve pratik yöntem, yukarıdaki gibi servisleri durdurmaktır. Windows işletim sisteminiz güncelleme alırken bile servisleri durdurarak güncelleme işlemini sonlandırabilirsiniz.

Windows 10 ve diğer işletim sistemleri hakkında sorularınız ve nasıl yapılır makalelerimiz için sitemizde arama yapabilirsiniz. İşlem sırasında hata alıyorsanız aldığınız hatayı yorum olarak bize iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*