Anasayfa / Yazılım / Programların Yükleme Yolu Nasıl Değiştirilir
Sponsorlu Bağlantılar

Programların Yükleme Yolu Nasıl Değiştirilir

Windows xp , windows 7  ve windows 8 bilgisayarlarda program veya oyun kurulumu yaparken varsayılan olarak C:/Program Files dizini kullanılmaktadır. Bütün programlarınızız dosyaları bu dizine yüklenmektedir. C: diskiniz bu sebepten dolayı zamanla dolmaktadır ve sistemizin çalışması yavaşlayabilir. Bu noktada yapılacak en iyi yöntem dosyaların yükleneceği dizini değiştirmektedir.

Dizin olarak D: diskini seçerek sistem diskimizin dolmasını ve bilgisayarımızın yavaşlamasını engelleyebiliriz. İşlemi yapmak oldukça kolaydır. Regedit ayarlarına basit bir değer girerek işlemi gerçekleştirebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Nasıl Yapılır ?

Başlat Çalıştır’a girerek Regedit yazıyoruz ve tıklayarak giriş yapıyoruz.

regedit

Sponsorlu Bağlantılar

Açılan menüde aşağıdaki yolu takip ediyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion

CurrentVerision Klasörüne çift tıklıyoruz.

regedit current

Açılan menüde dosya yolunu değiştirebilirsiniz. Eğer D: partition’unuz varsa D: Yuklemeler veya D:Oyunlar vb. gibi dosya yolunuzu değiştirebilirsiniz.

Artık yüklediğiniz bütün yazılımlar bu belirlediğiniz dizine yüklenecektir. Özellikle yedek konusunda sorun yaşayan kullanıcılar içinde oldukça faydalı olacaktır. Bilgisayarınıza format atmanız gerektiği zaman, yüklemelerinizi yedeklemenize gerek kalmayacaktır. Format’tan sonra yüklediğiniz bütün yazılımlara bu yolu takip ederek kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Şu anda yüklü olan hiçbir programım açılmıyor ve regedit de açılmıyor ne yapmalıyım acil yardım???

Bir Yorum Yazın