Anasayfa / Yazılım / Windows’ta dmg dosyası açma adımları

Windows’ta dmg dosyası açma adımları

Windows sistemlerde dmg dosyasını açmak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz. Dmg formatı, macos sistemlere özel bir dosya formatıdır fakat Windows bilgisayarlarda da bu dosyayı açabilirsiniz.

Reklamlar

Dmg dosyaları nedir ?

DMG dosyaları, macOS disk imaj dosyalarıdır. Windows tabanlı muadilleri olan ISO dosyalarına benzerler. Bu disk görüntüleri normalde macOS uygulamaları için program yükleme dosyalarını içerir, ancak sıkıştırılmış dosyaları tutmak için de kullanılabilirler. Bu, macOS için yazılmış bir uygulama ise, tabii ki uygulamayı Windows’a yükleyemez ve çalıştıramazsınız. Ama yine de onları açabilir ve bir göz atabilirsiniz. Bunun için üçüncü taraf bir araca ihtiyacınız olacak.

Reklamlar

7-Zip ile DMG Dosyaları nasıl açılır ?

7-Zip, indirmesi ücretsiz olan hafif, ancak güçlü bir sıkıştırma aracıdır. DMG dosyalarını çıkarmaya ek olarak, ZIP, CAB, ISO, RAR ve WIM dahil olmak üzere birçok sıkıştırılmış dosya türünü ayıklamak için 7-Zip kullanabilirsiniz. Ayrıca ZIP, WIM, 7z ve birkaç başka formatta kendi sıkıştırılmış dosyalarınızı oluşturmanıza olanak tanır.

7-Zip’i kurduktan sonra, açmak ve içeriğine göz atmak için bir DMG dosyasına çift tıklayabilirsiniz.

Dosyaları DMG’den çıkararak daha kolay çalışmak istiyorsanız, DMG dosyasına sağ tıklayın, “7-Zip” menüsüne gidin ve ardından çıkarma seçeneklerinden birini seçin.

Dm dosyasını çıkarmak için klasöre sağ tıklayın ve dosyaya çıkar (Extract fies) seçeneğine tıklayın.

Çıkarma işlemi bittiğinde, dosyalara normal bir Dosya Gezgini penceresinde göz atabilirsiniz. Dosyaları normal Dosya Gezgini özelliklerinden herhangi birini veya kullandığınız uygulamaları kullanarak görüntüleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*