Anasayfa / Sosyal Medya / instagram Reklamları Nasıl Kapatılır

instagram Reklamları Nasıl Kapatılır

instagram reklam kapatma

Reklamlar

Bildiğiniz gibi instagram 1 milyar gibi bir yatırımla satın alınmıştı ve yetkililer geri dönüş hedefini 2014 olarak belirlemişti. Kısa süre önce rekllam konusunda açıklama yapan instagram yetkilileri, artık reklam döneminin başlayacağını belirtmişlerdi fakat reklamlar’ın nasıl yayınlanacağı konusunda net bilgiler açıklanmamıştı. İnstagram kullanıcı potansiyelini en iyi şekilde kullanmak için reklamları yayınlamaya başladı. Kullanıcılar’ı reklamlar ile rahatsız etmemek için “Gönderi” reklamlarını hizmete sundu. Kullanıcı gönderileri arasında beliren bu reklamlar “Sponsorlu” etiketi ile vurgulanarak paylaşım ve reklamlar arasındaki farklı ayırt etmemizi sağlıyor. Uzun zamandır beklenen reklam hizmeti, tam’da beklendiği gibi yayınlanmaya başladı. Tabi bu reklamlar kullanıcıların arama ve ilgi alanlarına göre alakalı olarak gelmekte.

İnstagram Sponsorlu Reklamlar

İnstagram Sponsorlu Reklamlar

Reklamlar

Reklamların kullanıcıları rahatsız etmemesine rağmen, bazı kullanıcılar bu reklamları kapatmak isteyebilir. Reklamları kapatmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

İnstagram reklamları nasıl kapatılır ?

Gönderilerde Sponsorlu içeriği bularak tıklıyoruz ve Bunu Gizle seçeneğini işaretliyoruz.

instagram bunu gizle

“Bu fotoğraf hoşuma gitmedi” seçeneği ile benzer bütün reklam yayınlarını kapatabilirsiniz.

“Bu hesap hoşuma gitmedi” ilgili hesaptan gelen reklamların tamamını engelleyebilirsiniz.

instagram reklam gizle

Şimdilik yukardaki işlemleri yaparak belirli reklamların görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Reklamları tamamen kapatmanın bir yolu yoktur. Bu işlem için piyasada birkaç eklenti var fakat bu eklentiler’de reklam yayınladığı için kullanmak pek mantıklı değil. İlerleyen zamanlarda reklamlar ile ilgili açıklar veya virüslü içerikler ortaya çıkacaktır. Bu tarz sorunlar ve sorularınız için sitemizde arama yapabilirsiniz. Güncel virüsler ve problemler için ilgili yazılarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Bir yorum

  1. sı irenç sıvılce sıkma rekmallarını gormek ıstemıyorum bakarken bırden karsıma cıkıyor ılk actıgımda bıtane engelledım ama ardı akrkası kesılmıyor geldıkce gelıyor tek derdım onlarla dıerlerı rahatsız etmıyor benı keske dırek oyle bı goruntuye maruz bırakacaklarına bızı o goruntuyu gostermeden yapsalar reklamlarını bunları sıkayet edemıyor muyuz acaba ???

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*