Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’da Engelleme Nasıl Kaldırılır

Facebook’da Engelleme Nasıl Kaldırılır

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’da engelleme nasıl kaldırılır ? Konusunu resimli olarak anlatacağız. Facebook listenizde bulunan bir kullanıcı için birçok farklı filtreleme yöntemi kullanabilirsiniz. Kullanıcı’nın gönderilerini haber kaynağınızdan engelleyebilir, mesaj atmasını engelleyebilir veya tamamen engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Sizi engelleyen bir kullanıcının engelini kaldırabilir misiniz ? Malesef böyle bir seçenek veya yöntem yoktur. Eğer bir kullanıcı tarafından engellendiyseniz, bu engeli, engellemeyi yapan kullanıcıdan başka kimse kaldıramaz. Bu işlemi yaptığını vadeden programlar ve linkler tamamen sahtedir. Kesinlikle güvenmeyiniz. Sadece resimli anlatımını sunduğumuz engel kaldırma işlemini, kendi hesabınızdan yapabilirsiniz.

Kullanıcı engeli nasıl kaldırılır ?

Engellemeleri yönetme ekranına giriş yapmak için #Tıklayın.

Reklamlar

Kullanıcıları engelle: Listenizde bulunan birini engellediğinde, bu kişi senin zaman tünelinde paylaştığın şeyleri göremez, seni etiketleyemez, seni etkinliklere veya gruplara davet edemez, seninle konuşma başlatamaz ve seni arkadaş olarak ekleyemez. Kısacası Facebook’daki hiçbir aktivitenizi göremez. Sadece uygulama ve oyunlarda engelleme seçeneği yoktur.

Kullanıcı engelle ekranında engellediğiniz kullanıcıların listesini görebilirsiniz.

Engeli kaldırmak istediğiniz kişinin yanında bulunan “Engellemeyi kaldır” seçeneğine tıklayın.

Mesaj engeli nasıl kaldırılır ?

Mesaları engelle: Burada birinden gelen mesajları ve görüntülü aramaları engellersen, seninle Messenger uygulamasında da iletişime geçemez. Birinin profilini engellemediğin sürece, kendisi senin Zaman Tünelinde bir şeyler paylaşabilir, seni etiketleyebilir ve gönderilerine veya yorumlarına yorum yapabilir.

Yukarıdaki linke giriş yaptıktan sonra ekranı alta kaydırarak “Mesajları engelle” seçeneğine gelin.

Engellediğiniz kullanıcıların yanında bulunan “Engellemeyi kaldır” seçeneğine tıklayarak mesaj engelini kaldırabilirsiniz.

Facebook engel listenizi yukarıdaki adımları takip ederek düzenleyebilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, bu işlem sadece hesap sahibi tarafından yapılabilir. Sahibi olmadığınız bir hesabın engellemelerini göremez veya düzenleyemezsiniz. Facebook hakkında merak edilen tüm bilgiler için sitemizde arama yaparak ilgili makalelere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*