Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook oda oluştur nedir nasıl kullanılır

Facebook oda oluştur nedir nasıl kullanılır

Facebook Oda oluşturma özelliği, aynı anda en fazla 50 kişi ile herhangi bir zaman sınırı olmadan görüşmeler yapabileceğiniz bir platformdur.

Reklamlar

Facebook odaları için, yeni grup görüntülü görüşme özelliği diyebiliriz. Zoom, Skype, Google Meet ve Microsoft Teams gibi platformlara rakip olarak sunulmuştur. Şuan tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Facebook veya Messenger uygulaması aracılığıyla görüntülü sohbet odası oluşturabilir ve bir Facebook hesabına sahip olmasalar bile, en fazla 50 kişiyi video görüşmesine katılmaya davet edebilirsiniz. Aramalarda zaman sınırı yoktur. Facebook Messenger Rooms, geçtiğimiz hafta küresel olarak genişlemeden önce Mayıs ayının başlarında belirli ülkelerde kullanıma sunuldu.

Facebook Oda’ları nasıl kullanılır ?

Oda oluşturmak için Facebook hesabına giriş yaparak “Oda oluştur” seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Oda aktivitesi: Ekranında oda adını belirtin.

Kimler davetli?: Seçeneğine odaya davet etmek istediğiniz kişileri seçin.

Başlangıç zamanı: Grup görüşmenin başlangıç tarih ve saatini belirleyin.

İşlemler tamamlandıktan sonra “Oda Oluştur” seçeneğine tıklayın.

Davet et ekranını kullanarak odanıza arkadaşlarınızı davet edebilir veya bağlantı adresini kişiler ile paylaşarak, grup görüşmesine katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Katıl” seçeneğine tıklayarak oda’ya katılabilirsiniz.

Odaya katıldığında, bağlantıya veya davete erişebilen kişiler senın adını, profil fotoğrafını ve odada olduğunu görebilecek. Başka birinin oluşturduğu bir odaya katılıyorsan, buna Facebook’ta arkadaşın olmayan kişiler de dahil olabilir.

Facebook Oda özelliği oldukça kullanışlı ve şimdilik kullanım sayılarının artacağını düşünüyoruz fakat ilerleyen zamanlarda gizlilik konusunda Facebook’un gelişmelerini merakla bekliyoruz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*