Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Blue Nedir ?

Twitter Blue Nedir ?

Twitter kullanmak için para ödemek ister miydiniz ? Artık ayda 3 ABD doları karşılığında, ücretsiz kullanıcılar tarafından kullanılamayan ek özelliklere sahip olabileceğiniz Twitter Blue hizmetini duyurdu. Henüz ülkemize bu özellik gelmedi fakat yakın zamanda ülkemizde de duyurulacaktır.

Reklamlar

Twitter Blue, kullanıcılara daha gelişmiş özellikler sunarak uygulama üzerinden para kazanmayı deniyor.

Twitter Blue nedir ?

Twitter Blue, mevcut Twitter deneyimine “gelişmiş ve tamamlayıcı özellikler eklemek” için tasarlanmış bir dizi özellik içerir. Bunların üzerinden tek tek geçelim.

Reklamlar

Yer İmleri

Klasörü Twitter, tweet’leri kaydetmenizi sağlayan “ Yer İşaretleri ” adlı bir özelliğe sahiptir . Ücretsiz kullanıcılar için, kaydedilmiş tüm tweet’leriniz tek bir yerdedir ve aranamaz. Twitter Blue, Yer İmlerine klasörler ekler.

Tweet’e geri al

Twitter kullandıysanız, tweet göndermenin ve ardından bir yazım hatası fark etmenin acısını bilirsiniz. Bunu ücretsiz kullanıcılar için düzeltmenin tek yolu tweet’i silip yenisini göndermektir. Twitter Blue, bir “Geri Al” düğmesi ekler.

Okuyucu modu

Twitter kullanıcılarının söyleyecek çok şeyleri olduğunda uzun ” konular ” oluşturmaları çok yaygındır . Bu konuları okumak zahmetli olabilir, bu nedenle Twitter Blue’da “Okuyucu Modu” özelliği vardır.

Twitter Desteği ve Renk Temaları

Twitter Blue aboneleri, özel müşteri desteğine erişir. Bu, sorunları ücretsiz kullanıcılardan çok daha hızlı çözebilecekleri anlamına gelir, ancak bu, kötüye kullanım veya taciz raporları için geçerli değildir.

Son fayda, renk temaları ve özel simgelerdir. Twitter profillerinin web’de nasıl özelleştirilebileceğine benzer şekilde, Blue aboneleri ek tema seçeneklerine sahip olur. Ayrıca iPhone, iPad veya Android cihazlarındaki Twitter uygulaması simgesinin rengini de değiştirebilirler.

Twitter Blue’ya nasıl kayıt olunur ?

Yazının başında belirttiğimiz gibi, henüz bu özellik ülkemizde aktif değildir. Aktif olduğu halde; Twitter Blue’ya iPhone , iPad ve Android için Twitter uygulamasından kaydolabilirsiniz. Sol üst köşedeki üç satırlı hamburger menü simgesine dokunun ve açılır menüde “Twitter Blue” ifadesine tıklayın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*