Anasayfa / Teknoloji / Xiaomi Türkiye ve ithalatçı garantisi arasındaki farklar

Xiaomi Türkiye ve ithalatçı garantisi arasındaki farklar

Xiaomi cihazları satın alırken garantiyle ilgili kafanızda birçok soru işareti olabilir. Xiaomi Türkiye garantisi ve ithalatçi garantisi arasında ne gibi farklar var ? Hangisini tercih etmelisiniz. Bu konularda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Xiaomi cihazları satın alırken ürün hakkında Xiaomi Türkiye garantili ifadesi kullanılmaktadır. Bu ifade Türkiye’de satılan Xiaomi cihazlarının olası bozulmaları ya da arızalanmaları durumunda tek yetkili firmanın güvencesi altında olduğunu ifade etmektedir.

Reklamlar

Xiaomi Türkiye garantisili ürünlerin resmi onarım noktası GENPA ve EVOFONE’dur. Bunun dışında, yani satın alınan Xiaomi cihazda Türkiye garantili ibaresi bulunmuyorsa, garanti kapsamından yararlanılmayacağı belirtilmektedir.

Xiaomi Türkiye garantisini resmi olarak cihaza destek veren firmayı göstermektedir. EVOFONE’un Xiaomi’nin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmesi ile birlikte firma da GENPA ile çalışmaya başladığını açıklamıştır. Bu bakımdan resmi distribütör aracılığıyla getirilmiş olan Xiaomi marka cihazları aldığınızda GENPA’nın sunmuş olduğu hizmetlerden ve garanti sürelerinden yararlanılabilmektedir.

Reklamlar

Xiaomi Türkiye garantili cihaz nasıl anlaşılır ?

İlk olarak satın alınan Xiaomi kutusunda EVOFONE ibaresinin ya da çıkartmasının bulunması gerekmektedir. Ürünü satın almadan önce bu çıkartmaların kontrol edilmesi yararlı olacaktır. Çıkartmalar hologram şeklinde olup kutu üzerinde rahatlıkla seçilebilmektedir. Eğer internet üzerinden alışveriş yapılıyorsa satıcıya mutlaka bu çıkartmanın sorulması gerekmektedir. Bu bandrol üzerinde Xiaomi Türkiye Garantili yazısının okunuyor olması da gerekmektedir.

Bir diğer yöntem ise cihaz kutusu açıldığında kutunun içinden GENPA logolu bir teknik servis listesi çıkıyor. Burada cihazın olası arızaları durumunda illere göre götürülecek GENPA şubeleri bulunuyor. Hem bandrol hem de cihazın içinden teknik bilgilendirme notu GENPA logolu olarak çıkıyorsa cihaz Xiaomi Türkiye garantisi kapsamındadır.

Xiaomi Türkiye garantili cihaz almanın avantajları

  • Garanti kapsamında iki farklı seçenek söz konusudur; ithalatçı ve distribütör garantisi. İthalatçı garantisi ifadesi, ürünün resmi kanallardan değil, ürünü ithal etmiş bir başka firmadan alındığını göstermektedir. Başka bir ifadeyle ithalatçı garantili ifadesi ile satın aldığınız cihazınız herhangi bir arıza ya da sorun yaşadığında bunu Xiaomi’nin resmi kanalları üzerinden değil, ancak satın aldığınız firmaya bildirmek zorundasınız. Firmanın inisiyatifine göre ise cihaz için yapılacak önlemler ve tamirler belirlenecektir. Distribütör garantili ise resmi garanti anlamına gelmekte olup cihazın olası tüm arızalarını gidermek için hazırlanmaktadır. Arızaların giderilmediği durumlarda cihazı değiştirmeye kadar götürülen süreç, bu bakımdan kullanıcılar için daha avantaja sahiptir. distribütör ifadesi, Xiamoi ürünleri için GENPA güvencesinde olmasıdır.
  • Türkiye garantili ürün aldığınızda cihazla ilgili sorunlar hızlı, pratik ve kolay şekilde çözülmektedir. Tüm şikayetleri temel alan yapısı, bu sayede kullanıcının ekonomik açıdan mağdur olmasını engellemektedir.
  • Türkiye garantili ifadesi aynı zamanda resmi ürünün de kullanıldığını gösterdiği için sahte ürün kullanımından da kullanıcıları korumaktadır. Bu sayede tüm güncellemelerden cihazın özelliğine kadar en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
  • İthalatçı garantileri daha kısa olurken Türkiye garantili ifadelerinin bulunduğu cihazların garanti süreleri daha uzun olmaktadır.

Sonuç olarak Xiaomi ürün satın alırken Xiaomi Türkiye garantili ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*