Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Hesabından Çıkış Yaptırıldın

İnstagram Hesabından Çıkış Yaptırıldın

Hesabından çıkış yaptırıldın

Reklamlar

İnstagram hesabınızı kullanırken “İnstagram hesabından çıkış yaptırıldın. Hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir.” uyarısı görüyorsanız, malesef hesabınıza ikinci kişilerin veya uygulamarın erişimi var. Bu hatayı almanızın başka bir nedeni yoktur. Şifrenizi birileriyle paylaştıysanız acil olarak şifrenizi değştirmeniz gerekiyor. Eğer zararlı bir yazılıma hesabınızın yönetimi için yetkili verdiyseniz bu işlemi de nasıl iptal edeceğinizi anlatacağız.

İnstagram Hesabından Çıkış Yaptırıldın sorunu nasıl giderilir ?

Öncelikle hesabınız için güvenli bir şifre belirleyerek şifrenizi değiştiriniz.

Reklamlar

İnstagram uygulamasından Seçenekler / Şifre değiştir yolunu takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kullanacağınız şifrede özel karakterler, harf rakam kombinasyonunu kullanarak daha da güvenli hale getirebilirsiniz.

Şifrenizi değiştirdikten sonra hesabınıza tanımlı olan telefon numarası ve e-posta adresi gibi bilgileri de gözden geçirin. Bu bilgilerin size ait olduğundan ve güncel hesaplarınızın girili olduğundan emin olun. Hesabınızda başkasına ait bir e-mail adresi varsa, şifreniz kolaylıkla ele geçirilerek değiştirilebilir.

Son olarak hesabınızda bulunan uygulamaları gözden geçirin.

Hesabınızı açtıktan sonra “Profili Düzenle” seçeneğine giriş yapın.

profili duzenle

Solda bulunan seçeneklerden “Uygulamaları Yönet” seçeneğine tıklayarak uygulama ayarlarına giriş yapın.

instagram uygulamalari

İzinli uygulamalar kısmında bulunan uygulamaları dikkatlice kontrol ediniz. Hesap erişimlerinizi tamamen kapatmak için burada bulunan tüm uygulamaların erişimini iptal etmeniz faydalı olacaktır.Burada kaynağını bilmediğiniz uygulamalar’a  “Erişimi iptal et” seçeneğini kullanarak kaldırabilirsiniz.  Bu şekilde sizin adınıza paylaşım yapma , yorum yapma, takip ve bilgilerinize erişme gibi bütün yetkileri iptal edebilirsiniz.

instagram uygulamalar

Yapacağımız işlemler bu kadar. Tüm işlemleri yaptıktan sonra tekrar bu uyarıyı görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. İnstagram hesap güvenliği hakkında daha fazla bilgi için sitemizde bulunan makaleleri okumanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Ben aynı hesapta iki farklı sayfa kullanıyorum.Biri kendi kendine şifreniz değişmiş olabilir dedi ve kayboldu.İnstagramda aradığımda sayfayı görüorum ama sayfaya giriş yapanıyorum.Garip olan aynı sayfadaki diğer hesap hala açık ve kullanıyorum.hesap ekle dediğimde yemi bi hesap açıo yani aradığım hesaba girmio.ne yapıcam bilmiyorum

  2. Bu hatanın sebebi aslında hesabın ele gecirilmesi degil .Cunku benim izin verdigim bir uygulama yok.Ayrıca cıkıs yaptıktan sonra kendi sifremle tekrar giris yapabiliyorum. Boyle hata vermesinin sebebi birden cok hesap ekledigimiz icin instagram kafayı yiyiyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*