Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Profilime Kimler Bakmış

Twitter Profilime Kimler Bakmış

twitter profilime girenler

Reklamlar

Twitter’da kullanıcılar profiline bakan hesapları her zaman merak eder. Piyasada profilime kimler bakmış şeklinde birçok siteler ve uygulamalar var. Peki bu uygulamalar gerçekten çalışıyor mu ? Profilinize bakan kişileri görmeniz mümkün mü ? Bugün sizlere Twitter profilinize bakanları nasıl göreceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Bu tarz uygulamaları yüklerken veya bu işlemi yapacağınızı söyleyerek şifrenizi talep eden sitelere güvenmemelisiniz. Bu tarz sayfa ve uygulamalar hesap çalma veya reklam yapma amacıyla kullanılmaktadır. Hesabınızda sizden habersiz paylaşımlar yapılıyor , özel mesajlar atılıyor, haberiniz olmadan tanımadığınız kişileri takip etmeye başlarsınız. Hesap güvenliğiniz için kaynağını bilmediğiniz uygulamalara kesinlikle izin vermeyin. Öncelikle bu tarz uygulamalardan hesabınızı aşağıdaki yöntemi uygulayarak temizleyebilirsiniz.

Reklamlar

Yazımızın devamında profilinize bakanları nasıl göreceğinizi anlatacağız.

Takipçi arttırma ve profilinize girenleri görme sahteciliği ile bulaşan virüsleri temizleme;

Twitter Virüslerinden Nasıl Kurtulabiliriz ?

Öncelikle Twitter’da izin verdiğiniz uygulamaları tekrar kontrol etmelisiniz. Bu uygulamalara izin verirken hesabınızla ilgili çok fazla işlem yapamayacaklarını düşünüyorsunuz fakat izin verdiğiniz uygulamalara;

  • Takip ettiğiniz kişilerin yazdığı mesajları okuma.
  • Kimi takip ettiğinizi görme ve yeni kişileri takip etme.
  • Profilinizi güncelleme.
  • Sizin adınıza mesaj yollama.
  • Özel mesajlarınıza (DM) erişme.

Gibi izinler vermektesiniz. Kaynağı güvenilir olmayan uygulamalara izin vermeyin. 

UYGULAMALAR Sayfasına girere buradaki uygulamaları kontrol edin ve resimdeki gibi Erişimi Kaldır seçeneği ile erişimini engelleyin

Görsel;

twitter-uygulama

Güvenilir olmayan bütün uygulamalar için bu işlemi yapabilirsiniz. Erişimini kaldırdığınız uygulamalar sizinle alakalı paylaşımlar yapamaz ve yukarda belirtmiş olduğumuz izinleri elde edemez.

İşlemi yaptıktan sonra şimdi asıl konumuza dönelim. Profilinize bakanları görmek için birkaç yöntem vardır. Bu yöntemlerin %100 çalıştığını söylemek mümkün değil tabiki. Ama kısa süreli de olsa başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim ?

Twitter son güncellemesi ile bu tarz uygulamalar tamamen engellenmiştir. Bu tarz uygulama ve yazılımlar reklamdan başka bir işe yaramamaktadır.

Twitter’da kulllanıcıların dikkatini çekmek için profiline kimle bakmış ? En iyi uygulamalar ? Twitter şifrelerini kırın ! tarzı reklamlar yapılmaktadır fakat bunlar kesinlikle gerçekten çalışan uygulamalar değildir.  Twitter’ın ilk versiyonlarında bulunan birkaç açıktan faydalanarak bu tarz işlemler yapılabiliyordu fakat şuan kesinlikle çalışmamaktadır.

Twitter, bu gibi uygulamaların işe yaramadğını açıkladı. “Profilinize ya da fotoğraflarınıza kimin kaç kere baktığını kimse bilemez” açıklamasını yapan sözcü bu gibi uygulamaların yalnızca reklam amaçlı olduğunu da belirtti.

Bu tarz uygulamalar kullanıcıların profiline yüklenerek , sadece arkadaş listelerini karşınıza çıkarmaktadır. Uygulamalar arkadaş listenizi profilinize bakan kişiler olarak sunuyor.

Son olarak tekrar belirtelim. Profilinize bakan kişileri kesinlikle göremezsiniz.

Bu yazıyı , bu yöntemler ile Twitter’a bulaşan virüslerden sizleri korumak ve bu sahteciliği yapan uygulamalardan sizleri korumak amaçlı yazıyoruz. Temizleme yönteminde belirttiğimiz gibi hesaplarınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Twitter uygulamaların sizden hangi yetkileri istediğini izin verirken mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

4 yorum

  1. Merhaba baska birinin twitter hessabini baktigimizda takip edilen sayisi 100 iken 80 oluyo tekrar baktigimizda 80 iken 100 oluyo takip edilen sayisi bir bunun nedeninin ogrenebilirmiyim

  2. ve ayrıyeten bundan 1-2 sene öncesine kadar gözükebiliyordu mesela halam beni takip etmemesine karşın onu görüyodum profilimde bunu açıklar mısın peki ? bilgisayarla biraz içli dışlıysanız hiçbir sitenin tam güvenliği olmadığını bilirsiniz….

    • kanbağı var ya,o sebepten görüyorsun halanı.kan çekiyor sizi birbirinize,akrabalık bu derece kıymetli işte.teknolojiye bile diz çöktürüyor.

  3. Yukarıda bir kaç yöntem vardır demişsin, sonra da göremezsiniz falan. Kendini geliştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*