Anasayfa / Sosyal Medya / instagram’da “üzgünüz girişinizi yapamadık” hatası çözümü

instagram’da “üzgünüz girişinizi yapamadık” hatası çözümü

Merhaba ozengen.com takipçileri. İnstagram’da son zamanlarda Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu ve üzgünüz girişinizi yapamadık gibi hatalarla çok sık karşılaşmaya başladık. İnstagram’ın güvenlik amacıyla yapmış olduğu önlemler, kullanıcıların girişi sırasında veya herhangi bir işlem yapmaya çalıştığınız zaman size hata olarak dönebiliyor.

Reklamlar

Genellikle bu hatanın kaynağı, VPNPROXY servislerinin kullanımıdır. Eğer telefonunuzda herhangi bir VPN uygulaması varsa hatayla ilk karşılaştığınız anda bu uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız ya da devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Hatanın başlıca nedeni, VPN nedeniyle instagram’ın sizi farklı bir lokasyondan giriş yapıyor gibi algılayarak girişinizi engellemesidir. Bu tamamen hesap güvenliğinizi sağlamak amacıyla yapılmış bir önemdir. İnstagram’da olduğu gibi Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında da bu tarz önlemler vardır.

1. Sorun, telefonunuz veya hattınızla alakalı değildir fakat her ihtimale karşı aşağıdaki adımları takip ederek instagram verilerinizi temizleyiniz.

Reklamlar

Ayarlar / Uygulamalar / instagram / verileri temizle

2. Güvenli bir şifre oluşturmak, şifrenizde büyhük harf küçük harf ve rakam kombinasyonunu kullanmak da hesap güvenliğinizi arttıracaktır. Bu işlemi de yapmanızı öneririz.

İnstagram şifre değiştirme adresine giriş yaparak şifrenizi belirttiğimiz gibi güvenli hale getirin.

3. Konu hakkında help.instagram.com adresine giriş yaparak instagram yardım hattından destek alabilirsiniz. Hatayla karşılaştığınız zaman yaklaşık 1-2 saat bekledikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer bu süre çok uzarsa, yardım sayfasına girerek destek almayı deneyebilirsiniz.

İnstagram hakkında soru ve sorunlarınız için iletişim ekranını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*