Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter’da Uygulamalar Nasıl Kaldırılır

Twitter’da Uygulamalar Nasıl Kaldırılır

Twitter uygulamalar çoğu zaman kötü amaçla kullanılmaktadır. Özellikle son günlerde takipçi arttırma ve reklam amacıyla kullanılmaktadır. Basit bir uygulama olarak erişim izinlerini verdiğiniz uygulamalar zamanla hesabınız için ciddi bir tehdit haline gelebilir. Bu tarz durumlarda yapılması gereken tek yol “uygulama erişimlerini” kaldırmaktır. Twitter uygulamaları nasıl kaldırılır ? Uygulamalar nasıl silinir ? konusunu resimli olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

Reklamlar

Twitter hesabınızın güvenliği için kaynağına güvenmediğiniz uygulamalara yetki vermeyiniz. Reklam veya virüs kaynaklı uygulamaları farkedip engelleyebilirsiniz fakat daha farklı amaçla kullanılan uygulamalar piyasada dolaşmaktadır. Kişisel bilgileriniz güvenliği açısından aşağıdaki işlemleri yaparak uygulamaları kaldırmanızı öneririz.

Uygulamalar Nasıl Kaldırılır ?

Öncelikle Twitter  hesabımıza giriş yaparak sağ köşede bulunan simgeye tıklayarak “Ayarlar” menüsüne giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Twitter ayarlar

Ayarlar menüsünden “Uygulamalar” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Twitter uygulamalar

Kaldırmak istediğiniz uygulamanın yanında bulunan “Erişimi kaldır” seçeneğine tıklayarak , uygulamaya verdiğiniz yetkileri iptal edebilir ve uygulamayı kaldırabilirsiniz.

İzinler: bölümünden uygulamaya verdiğiniz yetkileri görebilirsiniz.

uygulamalar erişim

Okuma ve yazma yetkisi verdiğiniz uygulamalar hesabınızda sizin adınıza paylaşımlar yapabilir, özel mesaj atabilir , reklam paylaşımları yapabilir. Özellikle bu uygulamaların kaynağına dikkat etmelisiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Uygulamalar yokk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*