Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Nasıl Kapatılır

Facebook Nasıl Kapatılır

Facebook hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar, resimli anlatımımızı takip ederek hesaplarını kapatabilir veya tamamen silebilir. Sosyal medya’da deneyimli kullanıcılar hesap kapatma işlemlerini kolaylıkla yapabilir fakat biraz daha amatör kullanıcılar için bu işlem zor gelebilir. Özellikle Facebook’ta yapılan güncellemeler ile yıllara (2016-2017-2018-2019) göre de işlem farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden mümkün olduğunca sade bir anlatımla hesap kapatma adımlarını anlatacağız. Feys kapatma

Reklamlar

Hesabınızı belirli bir süre için kapatmak istiyorsanız Hesap dondurma, tamamen silmek için de hesap silme işlemini yapabilirsiniz. Bu iki işlem birbirinden farklıdır. Resimli anlatımımızda iki durumu da anlatacağız.

Facebook hesabı nasıl kapatılır ?

Hesap dondurma işlemi

Kapatmak istediğiniz Facebook hesabınıza giriş yapın.

Reklamlar

Sağ üst köşede bulunan Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Genel hesap ayarları altında bulunan “Hesabı Yönet” seçeneğine Düzenle diyoruz.

Açılan ekranda “Hesabını dondur” seçeneğine tıklayın.

Facebook hesap kapatma nedeninizi belirtin. Diğer seçeneğine tıklayarak metin ekranını boş bırakarak da devam edebilirsiniz. Facebook’tan gelecek E-postaların alımını durdur tikini de işaretleyerek devam edin.

Hesabını dondurmak istediğinizden emin misiniz ? Şimdi dondur seçeneğine tıklayarak devam edin.

İşlem tamamdır. Bu işlemden sonra hesabınız dondurulmuş olacaktır. Hesap dondurma işlemi geçici bir işlemdir ve dilediğiniz zaman hesabınızda tekrar oturum açarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Tamamen kapatmak ve bir daha hesabınıza giriş yapmak istemiyorsanız hesap silme işlemini yapabilirsiniz.

Hesap silme işlemi

Hesap silme ekranına giriş yapmak için; https://www.facebook.com/help/delete_account

Sayfaya giriş yaptıktan sonra hesabımı sil seçeneğine tıklayarak, işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bu işlem ile de hesabınız kalıcı olarak kapatılmış olacaktır.

Reklamlar

Bir yorum

  1. facebook hesbim calindi hic bir sekilde erisimim yok bilgilerim silinmis nasil geri alabilirim lutfen yardimci olun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*