Anasayfa / Sosyal Medya / Facebookta arkadaşlarımı kimse görmesin çözüm

Facebookta arkadaşlarımı kimse görmesin çözüm

Facebook’ta arkadaş listenizi kimse görmesin istiyorsanız, gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek bunu yapabilirsiniz. Arkadaş listenizi görmesini istediğiniz kişileri dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Arkadaş listenizi sadece ekli arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Facebook hesap güvenliğiniz için, arkadaş listenizi tamamen kapatmanızı öneririz. Facebook dolandırıcıları, genellikle arkadaş listenizdeki kişileri hedef alır. Sizin adınıza sahte hesap açarak, arkadaş listenizdeki kişileri bu hesaba ekleyerek birçok farklı yöntem ile dolandırmaya çalışmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak, hem sizin hemde arkadaşlarınızın veri güvenliği için arkadaş listenizi herkesten gizleyin. İşlemi yapmak oldukça kolay.

2 adımda arkadaş listenizi gizleyin

Facebook hesabınızı açarak profilinize giriş yapın.

Reklamlar

Profilinizde “Arkadaşlar” seçeneğine tıklayın.

Sağda bulunan üç nokta simgesine tıklayarak “Gizliliği Düzenle” seçeneğine tıklayın.

Arkadaş Listesi Arkadaş listeni kimler görebilir?

İlgili seçeneği “Sadece ben” olarak değiştirin. (Arkadaş listenizi sadece siz görebilirsiniz)

Bu sayede sizden başka kimse, Facebook arkadaş listenizi göremeyecektir.

NOT: Kendi zaman tünellerinde arkadaşlıklarını kimlerin görebileceğini arkadaşların kontrol eder. İnsanlar senin arkadaşlığını bir başkasının zaman tünelinde görebiliyorlarsa, bunu Haber Kaynağı ve arama gibi Facebook’taki diğer yerlerde de görebilirler. Bunu Sadece Ben olarak ayarlarsan, arkadaş listenin tamamını zaman tünelinde sadece sen görebileceksin. Diğer kişiler sadece ortak arkadaşlarınızı görebilecek.

Facebook arkadaş listenizi herkesten gizlediniz. Tekrar açmak istiyorsanız aynı adımları takip ederek gizlilik ayarlarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*