Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Telif Hakkı Şikayeti Nasıl Yapılır

İnstagram Telif Hakkı Şikayeti Nasıl Yapılır

İnstagram’da telif hakkı içeren paylaşımları şikayet ederek, bu içeriğin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. İçerikle ilgili telif hakkınızı kanıtlamanız durumunda kısa sürede paylaşımı yapan kullanıcılar veya kuruluşlara, içeriğin kaldırılması ile ilgili bildirim gider. Gerekli işlemlerin kullanıcı tarafından yapılmaması durumunda içerik, otomatik olarak kaldırılır.  Çoğu ülkenin yasalarına göre, telif hakkı eser sahibinin kitap, müzik, film ve resim gibi özgün eserlerini koruyan yasal haktır. Telif hakkınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içerikleri bildirmek için bu formu kullanın.

Reklamlar

Telif hakkı şikayet formu için https://help.instagram.com/contact/539946876093520

Telif hakkı bildirim formuna giriş yaptıktan sonra aşağıdaki seçenekleri seçerek işleme devam edin.

Reklamlar
  1. Telif hakkı bildiriminize devam edin.
  2. Telif hakkımı ihlal edebilecek nitelikte bir içerik buldum.
  3. Lütfen telif hakkı bildirimi ile devam etmek için buraya tıklayın.

İşlemlerin devamında; Adınız ve soyadınız. Kuruluşunuz veya müvekkiliniz (varsa). Açık adresiniz. İletişim bilgileri. Hak sahibi nerede faaliyet gösteriyor? gibi bilgiler talep edilecektir. Bu bilgileri tam ve eksiksiz bir şekilde girerek formu tamamlayınız. Burada girilen bilgiler ne kadar açık ve anlaşılır olursa, telif hakkı bildiriminin değerlendirme süresi o kadar kısalacaktır.

Telif hakkı bildriminiz olumlu olarak sonuçlandıktan ve şikayet edilen içerik kaldırıldıktan sonra şikayet edilen kullanıcıya aşağıdaki bilgiler gönderilir. Bu durumda içeriğin kullanılması için sizinle iletişime geçilebilir.

  • Şikayet numarası
  • Hak sahibinin adı
  • Şikayet eden tarafın verdiği e-posta adresi
  • Hak sahibi kişinin telifli eserinin açıklaması
  • Kaldırılan içeriğin açıklaması

İnstagram yardım sayfasında yapılan açıklamaya göre içerikle ilgili talep üzerine ek bilgiler de verilebilir. İçerik kaldırma ve telif sorunlarını giderme konusunda sorun yaşıyorsanız webmaster@ozengen.com adresine, korunan telif hakkında detaylı bilgileri göndermeniz halinde özel olarak destek verebiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*