Anasayfa / Sosyal Medya / instagram soru sorma nasıl yapılır

instagram soru sorma nasıl yapılır

instagram’a gelen son özelliklerden biri olan sorular özelliğinin nasıl kullanıldığını anlatacağız. Bana soru sor özelliği ile hikayelerinizde, arkadaşlarınıza sorular sorarak yanıtlarını takip edebilirsiniz.

Yeni tanıtılan soru sor özelliği sayesinde, takipçileriniz size sorular sorabiliyorlar ve onlarla hikayeler üzerinden iletişim halinde olabiliyorsunuz.Özelliği kullanabilmek için instagram’ın son sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Hikaye paylaşımlarınız sırasında küçük bir metin alanı ekleyip takipçilerinizin sizlere soru sormasını sağlamaya yarayan bir özellik olarak tanımlayabiliriz. Özelliği kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

instagram bana soru sor nasıl kullanılır ?

İnstagram hikayeler’e giriş yapın. Hikayelerde sol üstte bulunan gülümseme simgesine dokunun.

Reklamlar

Açılan seçeneklerden “Sorular” simgesine dokunun.

Metin ekranına size sorulmasını istediğiniz sorular için bir başlık yazabilirsiniz.

İçeriğinizi oluşturup hikayelerinizde paylaştıktan sonra, kullanıcılar bu alana tıklayarak size sorular sorabilir, sorularınızı cevaplandırabilir. Canlı yayın yaparken veya diğer paylaşımlarınızda da bu özelliği kullanabilirsiniz. İnstagram’da yapılan son güncelleme ile gelen bana sor özelliği daha önce ki güncelleme ile gelen anket paylaşımı mantığının hemen hemen aynısı gibi. Hikayede anket paylaşımı sırasında yapmış olduğunuz ankete iki seçenek ekleyebiliyorsunuz ve takipçileriniz bu iki seçenekten birisini seçebiliyorlardı. Yeni gelen bana soru sor özelliği ise takipçileriniz ile hikaye üzerinden daha geniş kapsamlı bir haberleşme içinde olabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*