Anasayfa / Multimedya / Netflix izleme geçmişi nasıl silinir

Netflix izleme geçmişi nasıl silinir

Netflix’de izleme geçmişinizi silmek veya izleme geçmişinizi görüntülemek için hesap ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Burada bulunan seçenekleri kullanarak dilediğiniz ayarları uygulayabilirsiniz.

Netflix izleme geçmişinizi sildikten sonra, etkinliğin tamamen silinmesi 24 saati bulacaktır. İzleme geçmişini tamamen silme seçeneği maalesef mevcut değil. Tüm içeriği tek tek silmeniz gerekiyor. Bu ayardan sonra Netflix’te izlediğiniz belirli bir içerik veya diziyi size tavsiyelerde bulunmak için kullanmamızı istemiyorsanız, izleme etkinliğinize giderek bu içerikleri gizleyebilirsiniz. Ayarları uygulamak için resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Netflix izleme geçmişini silme

Netflix hesap ayarları seçeneğine giriş yapın.

Profilim altında İzleme etkinliği seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

İzleme etkinliğim ekranında tüm izleme geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Gizlemek istediğiniz her bir içeriğin veya dizinin yanındaki X işaretine tıklayın. Çıkan onay ekranını onaylayarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İzleme etkinliğinde silinen içerikler Netflix’te izlenmemiş gibi görünecektir. Söz konusu içeriği yeniden oynatmadığınız sürece izleme listesine tekrar ekleyemezsiniz. Gizlediğiniz içeriğin tüm cihazlarınızdan tamamen kaldırılmasının 24 saat sürebileceğini lütfen unutmayın. Şu anda izleme etkinliğini toplu olarak gizlemek için bir işlev sunmuyoruz. Bu “gizleme” işlevi Çocuk profilleri için mevcut değildir. Netflix hakkında merak ettiğiniz konuları yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*