Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook arkadaş önerileri nasıl kapatılır

Facebook arkadaş önerileri nasıl kapatılır

Merhaba Ozengen takipçileri. Bugün, Facebook arkadaşlar önerileri nasıl belirlenir ? Arkadaş önerileri nasıl kapatılır ? gibi sorularınıza cevap vereceğiz. Arkadaşlık önerileri hakkında kullanıcılar tarafından sıkça sorular alıyoruz. Bu arkadaşlık önerileri neye göre belirleniyor ? Facebook, hiç oortak arkadaşım yokken herhangi birini bana nasl arkadaş olarak önerebilir? Bu bilgiler kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor.

Reklamlar

Arkadaşlık önerileri neye göre belirleniyor ?

Sosyal medya‘da birçok bilgi kullanıcıları şaşırtacak derecede doğru ve isabetli olarak belirlenebiliyor. Arkadaşlık önerileri de kullanıcı verilerini süzerek, matematiksel olarak belirli kriterlerden geçirip en doğru önerileri sizlere sunuyor. Bilgilerin analiz edilişi ve size sunumu çoğu zaman kullanıcıları şaşırtabiliyor.

Facebook kullanıcılara öneride bulunurken; arkadaşlar, gruplar, ilgi alanları, müzik, film, aktiviteler, gezi gibi birçok bilgileri kullanarak hangi kullanıcıların arkadaş olma olasılığını tahmin etmek için belirli algoritmalar kullanıyor. Bu bilgileri değerlendirdikten sonra belirli kullanıcıları eşleştirerek bu kişileri sizin profilinizde arkadaşınız olma ihtimali ile size gösteriyor. Arkadaş önerilerinde kullanılan en basit yollardan biri de “ortak arkadaş”larınız.

Reklamlar

Bu algoritmanın ne şekilde çalıştığını tabiki bilmiyoruz fakat profilinizi gezen, arama ekranında sizi sürekli aratan biri de arkadaş önerilerinizde yer alıyor olabilir. Bunlar sadece ufak birkaç örnek. Bunun gibi yüzlerce sinyalden yararlanarak, kullanıcılar size arkadaş olarak önerilebilir.

Arkadaş önerileri nasıl kapatılır ?

Facebook, arkadaş önerilerini tamamen kapatma özelliğini sunmuyor. Sadece belirli arkadaşlarınız için yapılan önerileri kaldırarak, bu önerilerin tekrar yapılmamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem için;

Öncelikle aktarılan tüm kişileri Facebook hesabımızdan silmemiz gerekiyor.

Aktarılan tüm kişileri kaldır linkine tıklayın.

Rehberindeki kişilerin hepsini silip kişi yükleme özelliğini açık tutmaya devam edersen, bilgiler tekrar otomatik olarak yüklenecektir. Yardım Merkezimizde sürekli yükleme özelliğini nasıl kapatacağını öğren. Sil seçeneğine tıklayarak telefon rehberinizdeki kişilerin görünmesini engelleyin.

Facebook arkadaş önerileri sayfasına giriş yapın.

Açılan ekranda size sunulan tüm arkadaşlık önerilerini görebilirsiniz. Gösterilmesini istemediğiniz önerilerin hemen yanında bulunan “Kaldır” seçeneğine tıklayarak, bu öneriyi kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemi uyguladıktan sonra kişi artık arkadaş önerilerinizde görünmeyecektir. Ayrıca, görünmesini istemediğiniz kullanıcıların sizde bulunan bilgilerini de silmeniz , tekrar görmemenizi sağlayacaktır. Örneğin instagram hesabınızda ekli olmaması, telefon numarasının sizde kayıtlı olmaması gibi. İşlem hakkında yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Reklamlar

4 yorum

  1. bıktım artık arkadaş önerilerinden kapatma seçeneği artık olmalı şart rahatsız etmekden başka bi işe yaramıyor

  2. Arkadaşlar bildirimleri fb uygulamasından değil de telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Ayarlardan, bildirim ayarları kısmını bir şekilde bulun. Facebook uygulamasının bildirimlerin girin orada fb ile ilgili pek çok bildirimi kapatabilirsiniz

  3. günde 20 tane öneri geliyor adam gibi çözüm üretemiyorsanız bari insanları meşgul etmeyin

  4. onu biz de bililyoz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*