Anasayfa / İnternet / Google Chrome bulanık sorunu çözümü

Google Chrome bulanık sorunu çözümü

Google, bildiğiniz gibi geçen hafta Chrome’un yeni versiyonunu kullanıma sundu. Her büyük değişiklikte olduğu gibi, bu güncelleme sonrasında da kullanıcılar bazı problemler yaşadı ve eski sürüme geçiş yapma yollarını aradı. Google Chrome tarayıcıda “Bulanık görüntü ve metinler” sorunu bu versiyonda çok sık karşılaşılan bir sorun. Bu tarz sorunlar yaşıyorsanız Chrome’un eski görünümüne dönebilir veya yapacağınız ufak ayarlar ile bulanıklık sorununu giderebilirsiniz.

Reklamlar

Sistemsel olarak eski versiyona geçiş özelliği yoktur fakat görünüm olarak tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek, eski görünüme geçebilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edin.

Google Chrome eski görünüme nasıl dönülür ?

Eski görünüme dönüş yapmak oldukça kolay. Chrome’un deneysel ayarlarına giriş yaparak görünüm ayarınızı kolayca değiştirebilirsiniz.

Reklamlar

Adres çubuğuna chrome://flags yazarak ilgili ayarlar ekranına giriş yapın.

UI Layout for the browser’s top chrome seçeneği Default olarak seçili gelecektir. Bu ayarı “Normal” olarak değiştirin. Ayarları tamamlayıp tarayıcınızı yeniden başlattıktan sonra Chrome’un sekmeleri ve arama çubuğu eski versiyon görünümüne dönecektir. Sadece boş sekme alanı yeni versiyondaki gibi yuvarlak görünecektir.

Chrome bulanık ekran sorunu nasıl çözülür ?

Yeni güncelleme ile birçok kullanıcı metin bulanıklığından şikayet etmektedir. Bulanık metinler veya silik fontlar göz yorgunluğuna neden olmaktadır. Birçok Windows 7 ve Windows 10 sistemlerde bulanık ekran sorunu yaşanmaktadır. Bir sonraki güncellemede sorun çözülebilir fakat beklemek istemiyorsanız aşağıdaki ayarı tarayıcınıza uygulayabilirsiniz.

Google Chrome kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine giriş yapın.

Hedef dizinine boşluk bırakarak aşağıdaki kodu yapıştırın.

/high-dpi-support=1 /force-device-scale-factor=1

Tarayıcınızı yeniden başlattıktan sonra ekran kalitesinin arttığını görebilirsiniz. Yeni güncelleme sonrası yaşadığınız diğer sorunları yorum olarak bizlere iletirseniz, çözüm konusunda yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*