Anasayfa / Sosyal Medya / instagram’a anket nasıl eklenir

instagram’a anket nasıl eklenir

instagram özelliklerine bir yenisi daha eklendi. Artık instagram hikayelerinize anket ekleyebilirsiniz. Peki instagram’a anket nasıl eklenir ? Hikayelerinize anket eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

instagram özellikle hikayeler seçeneğine, kullanıcıların ilgisini çekecek birçok özellikler ekliyor. Anket özelliği de paylaşımlarınızı renklendirecek oldukça güzel bir özellik. Anketlerinizi iki seçenekli olarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca anketlerinizde oy kullanan kişileri, toplam oy sayısını, kimlerin görüntülediğini ve kimlerin hangi seçeneği oyladığını görebilirsiniz.

Kullandığımız oylar anket yapan tarafından görülebilir mi ? Anket yapan kullanıcı cevap veren kullanıcıları ve bu kullanıcıların cevaplarını görebilir. Arkadaşlarınızın anketlerine cevap verirken dikkat etmenizi öneririz.

Reklamlar

Peki anket nasıl oluşturulur ?

instagram hikayelere anket nasıl eklenir ?

İnstagram hikayeler seçeneğine giriş yaparak eklemek istediğiniz resmi seçin.

Hikayelerde seçenekleri açtığınız zaman ANKET seçeneğini göreceksiniz. Anket seçeneğini seçtikten sonra “Bir soru sor” seçeneğine ankette sormak istediğiniz soruyu yazın.

Anket cevapları otomatik olarak EVET ve HAYIR şeklinde gelmektedir. Evet ve hayır seçeneğine dokunarak yaptığınız ankete göre bu seçenekleri değiştirebilirsiniz.

instagram anket

Hikayenizi yayınladıktan sonra resminizin üstünde işaretlenebilir bir anket oluşmuş olacaktır. Hikaye ayarlarına giriş yaparak anket sonuçlarını kontrol edebilirsiniz.

instagram anket ekleme

instagram anket özelliği yayınlandıktan sonra kullanıcılar tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kullanıcıların bu kadar ilgi göstermesi, bu özelliğin ilerleyen günlerde daha da geliştirilebileceğini gösteriyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*