Anasayfa / İnternet / Chrome önerilen makaleleri kapatma

Chrome önerilen makaleleri kapatma

Google Chrome önerilen makaleleri kapatma işlemi için aşağıdaki ayarlar ekranını kullanabilirsiniz. Android ve iPhone telefonlarda önerilen siteleri aşağıdaki işlemleri uygulayarak kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Önerilen siteler ve önerilen makaleler, internet kullanımınıza göre size özel sunulan sayfalardır. Bu sayfalar bazen, hiç ziyaret etmediğiniz fakat Google tarafından size önerilen siteler de olabilir. Eğer bu önerilen siteler sizi rahatsız ediyorsa , ana ekranda görünmesini istemiyorsanız özelliği kapatmak oldukça kolay.

Özellik sadece mobil sürümde olduğu için ilgili ayarlar da sadece mobil sürüm için geçerlidir.

Reklamlar

Chrome önerilen makaleler nasıl kapatılır ?

Google Chrome sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak ayarlar’a giriş yapın.

Ayarlar ekranında “gizlilik” seçeneğine dokunun.

Chrome gizlilik

Arama ve site önerileri ( Arama terimleri ve web siteleri önermek için tahmin hizmetlerini kullan) seçeneğinin karşısında bulunan tiki kaldırın.

İşareti kaldırdıktan sonra önerilen siteler ve makaleler kapatılmış olacaktır. Boş bir sekme açarak işlemi test edebilirsiniz.

Chrome onerilen makaleler

Özelliği tekrar açmak için aynı adımları takip ederek seçeneği aktif hale getirebilirsiniz. İşlem hakkında sorun yaşıyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Dursun YURDAKUL

    Kullandığım androitte chrome sayfasında size uygun makaleler bölümünde istediğim makaleyi sağa yada sola kaydırmak suretiyle kapatabiliyordum.şu an bu özelliği kullanamıyorum.Aynı özellik nasıl aktif hale getirilir?

  2. denilen islemi yapiyorum ancak makaleler kapanmiyor.sadece gizle secencegi var.bu ozellik chrome’umda yoktu bir anda belirdi.
    yardim rica ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*