Anasayfa / İnternet / Youtube Kanalı Nasıl Açılır

Youtube Kanalı Nasıl Açılır

Resimli anlatımı takip ederek Youtube kanalı açabilir, özgün videolar yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Reklamlar

Youtube’da kanal açarak , paylaştığınız videolarla para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda ülkemizde giderek yükselen bir Youtuber trend’i oluşmakta. Ülkemizdeki kanallara baktığımız zaman neredeyse her konuda ve branşta kanallar görebilirsiniz. Çok başarılı kanallar olmasına rağmen özgün bir içerikle yapılabilecek başarılı videolarla kısa zamanda çok fazla izleyici kitlesine ulaşabilir ve hesabınızdan ciddi paralar kazanabilirsiniz. Eğer yaratıcı ve yenilikçi biri olduğunuza inanıyorsanız, Youtube’da çok başarılı olabilirsiniz.

Kanal nasıl açılır ?

Linke giriş yapın. https://www.youtube.com/channel_switcher

Reklamlar

“Yeni bir kanal oluşturmak için marka hesabı oluşturun. Bu marka hesabı’nın kişisel hesabınızdan farklı bir adı olabilir. Örneğin işletme adını veya seçtiğiniz bir adı kullanabilirsiniz.”

Kanalınız için bir isim belirleyin ve oluştur seçeneğine tıklayın. İlerleyen günlerde kanal linkini de kısaltacağınızı düşünürseniz, belirleyeceğiniz ismin özgün olmasına dikkat edin.

Hesabınıza bir kanal eklediniz ! Ekranını görüyorsanız kanalınız oluşturulmuştur. İlk aşamada Kanal resmi ekle , Kanal açıklaması vb. bilgilerinizi girerek, kanalınızın ilk ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Video yüklemek için Video yöneticisi seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kanalınızı oluşturduktan sonra doğrulama yapmanız gerekmektedir. Telefon numaranızı veya mail adresinizi kullanarak kanalınızı doğrulayabilirsiniz. Ayarlar / Kanal / Durum ve özellikler seçeneklerini takip ederek kanalınızı doğrulayın.

Bundan sonra yapılacak işlemler, kanalınıza videolar yükleyerek izleyicilerin beğenisini kazanmaktır. Kanalınıza özel url almak için aşağıdaki gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

  • Kanalın 100 veya daha fazla abonesi olmalıdır
  • En az 30 günlük olmalıdır
  • Kanal simgesi olarak bir fotoğraf yüklenmiş olmalıdır
  • Bir kanal resmi yüklenmiş olmalıdır

Gereklilikleri karşılayan bir kanala sahipseniz. Sağ üstte bulunan ayarlar simgenizi, ardından Ayarlar’ı tıklayarak gelişmiş hesap ayarlarınıza gidin. Daha sonra, hesap adınızın altında Gelişmiş’i tıklayın. “Kanal ayarları” altında, Özel URL için uygunsunuz ifadesinin yanındaki bağlantıyı seçin. Kanalınıza uygun URL belirleyerek işlemlere devam edebilirsiniz. Bu bağlantıyı yalnızca kanalınız uygunsa görürsünüz.

Kanalınız için aldığınız isim , yüklediğiniz videolar, paylaşımlarınız kesinlikle telif hakkı içeren içerikler olmamalıdır. Marka hesabınızda mevcut bir kanalınız varsa yeni bir kanal oluşturamazsınız. Kanal ayarlarından istatistiklerinizi takip edebilir, farklı hesaplara video yükleme ve hesabı yönetme yetkisi verebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*