Anasayfa / İnternet / E-okula not nasıl girilir

E-okula not nasıl girilir

Milli Eğitim Bakanlığı‘nın öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin işini kolaylaştırmak ve bilgileri kayıt altına almak için kullandığı E-okul sistemine not girme işleminin nasıl yapılacağını resimli olarak sunmaya çalışacağız. Öğretmenlerimiz, aşağıdaki adımları takip ederek sisteme not girişini kolayca yapabilir.

Reklamlar

E-Okul not girişi ekranı, öğrencilerin aldıkları notları girmek için sadece öğretmenler tarafından kullanılmaktadır. Bildiğiniz gibi öğrenciler almış oldukları notu, E-okula giriş yaparak öğrenmektedir. Bu sayede hem öğrenciler hemde veliler istediği zaman bu notları inceleyebilir. E-okul sisteminde veliler, sadece ders notları değil, öğrencinin devamsızlık durumu, ders notları, proje notları ve ödevleri ile ilgili detaylar hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Şimdi asıl konumuza dönelim. Adım adım sisteme not girme işlemini yapalım.

E-okul’a nasıl nasıl girilir ?

Not girişi yapacağımız sayfaya giriş yapmak için TIKLAYIN.

Reklamlar

Giriş bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapın. Bu bilgiler okul yetkilileri tarafından size verilmiş olması gerekiyor. Kullanıcı adı TC kimlik numaranızdır.

Açılan ekranda “Ortaöğretim kurum işlemleri” seçeneğine tıklayın.

Not işlemleri seçeneğinde açılan menülerden “Ders notu girişi” seçeneğine tıklayın.

Not giriş ekranında;

Sınıfı / Şubesi alanından not girişi yapmak istediğiniz sınıfı ders seçeneğinde de not girişi yapacağınız dersi seçin.

Not girişi yapılacak alanlardan, hangi sınav için not gireceğinizi seçmeniz gerekmektedir. Sınavı seçtikten sonra “Listele” seçeneğine tıklıyoruz.

Seçtiğiniz sınıfın isim listesi açılacaktır. Ders notlarını girdikten sonra sol üstte bulunan kaydetme simgesine tıklayarak ders notlarını kaydedebilirsiniz. Ders notu girebilmek için sınav tarihlerini daha önceden seçmiş olmanız gerekmektedir. Ders notu girerken bu bilgiyi de dikkate almanız gerekmektedir.

Ders notu giremiyorum , E-okula giremiyorum , sınıf listelerini göremiyorum gibi sorularınız için yaşadığınız problemi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Çözüm yollarını sizlerle paylaşabiliriz. İlgili anlatım her zaman güncel tutulacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*