Anasayfa / İnternet / Soy bilgisi sorgulama nasıl yapılır

Soy bilgisi sorgulama nasıl yapılır

E-devlet ile soyağacı sorgulama – soy bilgisi sorgulama işlemi nasıl yapılır resimli anlatım ile anlatmaya çalışacağız.

Reklamlar

E-devlet soyağacı sorgulama hizmetinin duyurulması ile birlikte milyonlarca kullanıcı sisteme akın etmişti ve sistem kısa sürede geçiçi olarak devre dışı bırakılmıştı. Gerekli önlemlerin alınması ve sistemin geliştirilmesi ile birlikte soyağacı sorgulama tekrar devreye alındı. Edevlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını kullanarak soyağacınızı sorgulayabilirsiniz.

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama nasıl yapılır

E-devlet hesabınıza giriş yapın.

Reklamlar

Soy ağacı sorgulama ekranına giriş yapmak için tıklayın.

Alternatif olarak e-devlet hesabınıza giriş yaparak, arama alanına soy yazıp “Alt-üst soy bilgisi sorgulama” (nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü) seçeneğine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

soy bilgisi sorgulama

Aşağıdaki uyarıyı göreceksiniz.

Alt-üst soy bilgisi sorgulama talebiniz alınmıştır. Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır.

Telefonunuza veya e-posta adresinize herhangi bilgilendirme yapılmasa dahi, tekrar yukarıdaki sayfaya giriş yaparak soyağacınızı görebilirsiniz. Beklemenize gerek yoktur.

sorgulama talebiniz alinmistir

Tekrar soyağacı sayfasına giriş yapınca, soy bilgileriniz listelenecektir. İlerleyen zamanlarda bildirim ekranı devreye girecektir fakat şimdilik herhangi bir bilgilendirme yapılmamaktadır.

Bu sayfayı günde 1 kere oluşturma hakkınız vardır. Ertesi gün giriş yaptığınız zaman tekrar sorgulama talebiniz alınacaktır.

Soy sorgulama nasil

Eğer sistemsel bir sorun varsa “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir.” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*