Anasayfa / İnternet / Search.Myway Tarayıcıdan Nasıl Silinir

Search.Myway Tarayıcıdan Nasıl Silinir

Reklamlar

Search.Myway , tarayıcınızın ana sayfasını değiştiren bir zararlıdır. Zararlı sürekli form değiştirerek karşımıza çıkabilir. Search.myway , myway.search vb. gibi farklı alt domainlerle ana sayfanıza yerleşerek internet kullanımınızı zorlaştırabilir. Aşağıdaki adımları takip ederek Google Chrome, Mozilla firefox , İnternet Explorer gibi tarayıcılardan virüsü silebilirsiniz.

AdwCleaner yazılımı ile myway ve benzeri tüm zararlıları tarayıcınızdan kaldırabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olmakla beraber ücretsiz kullanım sunan bu yazılımı indirmek ve tarama ekranı için aşağıdaki adımları takip edin.

Reklamlar

Search.Myway nasıl silinir ?

 

Yazılımı ücretsiz indirmek için tıklayın AdwCleaner

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın .

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

adwcleaner lisans

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

adwcleaner kullanım 1

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir

adwcleaner kullanım 2

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Temizleme bittikten sonra büyük ihtimalle virüsten kurtulacaksınız fakat tarayıcınıza bulaşan kısayolları da temizlemeniz gerekebilir.

Myway Kısayol temizliği nasıl yapılır ?

tarayıcılar-hijack

Bütün tarayıcılarınızda aşağıdaki işlemi yapın. Örnek olarak mozilla firefox işlemini anlatıyoruz.

Kullandığınız tarayıcıya sağ tıklayıp / Özellikler‘e giriş yapın.

Hedef dizininde tarayıcı.exe ‘den sonra gelen bütün linkleri temizleyin. Bütün hijacker yazılımlar tarayıcınızın ana sayfasına aynı çalışma sistemi ile bulaşır. Bu işlem kesinlikle çok önemlidir. Yukardaki yaptığımız işlemin başarılı olması için önem taşır.

chrome exe

Exe uzantısından sonra gelen bütün sayfalar veya yazıları silin. İşlemlerden sonra tarayıcınızı yeniden açarak ana sayfanızın değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*