Anasayfa / İnternet / Mysearch Ana Sayfadan Nasıl Kaldırılır

Mysearch Ana Sayfadan Nasıl Kaldırılır

Mysearch virüsünü nasıl sileceğinizi anlatacağız. Aşağıdaki işlemler ile mysearch zararlısından kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda virüs form değiştirdiği için genellikle farklı domain adresleri kullanmaktadır.

Reklamlar

Resimli anlatımımızı takip ederek, ana sayfanıza veya varsayılan arama motorunuza yerleşen Mysearch eklentisini kaldırabilirsiniz. İnternet üzerinden indirmiş olduğunuz ücretsiz veya deneme lisanslı yazılımlar sponsor olarak bazı sitelerden reklam almaktadır. Bu sebepten dolayı programları yüklediğiniz tam kurulum yaptığınızda bu eklentiler otomatik olarak tarayıcınıza eklenir. Bu tarz eklentiler genelde zararlı olarak sınıflandırılamaz fakat bunlardna bazıları bilgisayar kullanımınızı oldukça zorlaştırır ve sistemin çalışmasını sağlayan dosyaları etkiler.

Bu tarz zararlılardan kurtulmak oldukça kolaydır. Mysearch sistem dosyalarına herhangi bir zarar vermez ve dosyalarını gizli bölümlere aktarmaz. Bundan dolayı anlatacağımız birkaç ayarı yaparak siteden kurtulabilirsiniz.

Reklamlar

Mysearch Nasıl Kaldırılır ?

Başlat/Denetim masası / Program ekle/Kaldır’a girerek

Programlar listesinde Mysearch ve Benzeri zararlı olabilecek programları kaldırın.

Birçok bilgisayarda bu işlemi yaptıktan sonra virüsten kurtulabilirsiniz. Kurtulamadığınız taktirde aşağıdaki alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz. Ayrıca bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız Sistem geri yükleme özelliğini kullanarak virüsten kurtulabilirsiniz.

Internet ExplorerFirefox ve Google Chrome tarayıcınızdan zararlıyı temizlemeniz için pratik ve kapsamlı bir anlatım sunacağız.

1. ADIM : AdwCleaner ile bilgisayarınızdan Mysearch tarayıcı korsanı kaldır

2. ADIM : Junkware Temizleme ile internetten Mysearch kaldır kaynakları, Firefox ve Google Chrome Aracı

3. ADIM : Mysearch virüs tarafından bulaştırılmış çeşitli Windows kısayollarını temizleme.

1.AdwCleaner Temizleme

AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın . Windows, AdwCleaner çalıştırmak isteyip istemediğinizi  soracaktır. Programın çalışmasına izin verin lütfen..İNDİR

adwcleaner01

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir.

adwcleaner02

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

2.Junkware Temizleme

Programı indirmek için TIKLAYIN

Junkware temizleme aracını indirdikten sonra cift tıklayarak programın çalışmasına izin verin.

Programı çalıştırın;

Junkware

Programı çalıstırdıktan sonra herhangi bir tuşa basarak taramanın tamamlanmasını bekleyin.junkware-removal

 3. Chrome , explorer , mozilla kısayol temizliği

tarayıcılar-hijack

Bütün tarayıcılarınızda aşağıdaki işlemi yapın. Örnek olarak mozilla firefox işlemini anlatıyoruz.

Kullandığınız tarayıcıya sağ tıklayıp / Özellikler‘e giriş yapın.

Hedef dizininde tarayıcı.exe ‘den sonra gelen bütün linkleri temizleyin. Bütün hijacker yazılımlar tarayıcınızın ana sayfasına aynı çalışma sistemi ile bulaşır. Bu işlem kesinlikle çok önemlidir. Yukardaki yaptığımız işlemin başarılı olması için önem taşır.

chrome exe

Tarayıcıların hedef dizini aşağıdaki gibi olmalıdır;

  • Internet Explorer  : “C: \ Program Files \ Internet Explorer \ iexplore.exe” Windows 32-bit veya “C: \ Program Files \ Internet Explorer (x86) \ iexplore.exe” için Windows 64-bit için.
  • Mozilla Firefox  : “C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe” Windows 32-bit veya “C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox \ firefox.exe” için Windows 64-bit için.
  • Google Chrome  : “C: \ Program Files \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe”

Son olarak Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Tarayıcınızı sıfırlama işlemi için sitemizde arama yaparak resimli anlatımımızı bulabilirsiniz.

Siteyi ana sayfanızdan temizleyemediyseniz. Yorum atarak veya uzaktan yardım sayfamızı kullanarak, yardım talebinde bulunursanız uzak bağlantı kurarak temizlemenize yardımcı olabiliriz. Bunlar haricinde tarayıcınıza bulaşan bütün virüsler için sitemizde arama yaparak temizleme yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Mysearch eklentisini ana sayfanızdan kaldırmış olacaksınız. Sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Abdullah Genç

    hocam bende işe yaramadı aynı zamanda youtube da video oynatılırken tam ekrana aldığımda bi çerçeve daha çıkıyor üzerine geldiğimde ise search by bwplayer yazıyor baktım internetten fakat çözümünü de buldum fakat yapamadım bi yardımcı olma şansınız varmı acaba

  2. selahattin ünalan

    Değerli arkadaşlar hepinize emek ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız inanın ne yapardım bilmiyorum. Sayenizde büyük bir dertten kurtuldum. Elleriniz dert görmesin. teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*