Anasayfa / İnternet / Google Chrome Geçmişi Görüntüleme Resimli Anlatım

Google Chrome Geçmişi Görüntüleme Resimli Anlatım

Google Chrome tarayıcılarda geçmişi görüntülemek, tarayıcıda şimdiye kadar girilen siteleri görüntülemek için aşağıdaki yolları kullanabilirsiniz. Tarayıcınıza Google hesabınızla giriş yaptıysanız, hesabınızla otomatik olarak senkronize olmakta ve bu hesapla tarayıcıyı kullandığınız tüm geçmişi görüntüleme şansınız vardır. Google hesabı ile senkronize edilmeyen kullanımlarda da Chrome yükleme yoluna kullanım geçmişi kaydedilmektedir. Resimli anlatımımızı takip ederek tarayıcınızın geçmişini görüntüleyebilir , hesabınızla giriş yapılan diğer aygıtların geçmişini görüntüleyebilir veya tarayıcı geçmişinizi tamamen silebilirsiniz.

Reklamlar

Chrome geçmişini görüntülemenin 3 farklı yol vardır Bu işlemlerin herhangi birini kullanarak Google Chrome geçmiş sekmesini açabilirsiniz.

  • Ayarlar / Geçmiş seçeneğine tıklayın.
  • Adres çubuğuna chrome://history/ adresini yapıştırın.
  • Chrome’u açarak Ctrl+ H kısayol tuşuna basın.
  • Online olarak gezinme geçmişi ve kullanım istatistiklerine göz atamak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz. Google hesabınızla giriş yaparak hesabınızdaki tüm etkinlikleri görebilirsiniz.  https://history.google.com/history/

Geçmiş ekranında, tarihlere göre ekranı aşağı kaydırarak internet kullanım geçmişine bakabilirsiniz.

Reklamlar

Geçmişi tek tek görüntülemek yerine, sayfanın hemen üstünde bulunan arama alanını kullanarak ziyaret ettiğiniz sayfalar içinde arama yapabilirsiniz.

Geçmiş ekranının hemen sol tarafında bulunan menülerden “Diğer cihazlardan sekmeler” menüsünü kullanarak, telefon veya tablet gibi cihazlarınızdan son ziyaret ettiğiniz sekmeleri görebilirsiniz.

Tarama verilerini temizle seçeneği ile veya Ctrl – Shift – Delete kısayonu kullanarak internet kullanım geçmişinizi silebilirsiniz. Online geçmiş ekranında veya Chrome ekranında geçmişinizi temizlediğiniz zaman iki ekrandan da silinmiş olacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Meryem Katariki

    Eski facebookunda başka bir nomeram ekli ona kod goderyo ben almadım lütfen

  2. Meryem Katariki

    Eski facebook umu kulanmak istiyorum Lütfen yardimci olun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*