Anasayfa / Mobil / Sim – Pin Kilidi Nasıl Açılır

Sim – Pin Kilidi Nasıl Açılır

Sim , Pin kodu, sim kartınıza güvenlik amacıyla verilen 4 haneli şifredir. Telefonunuzun bilginiz dışında kullanılmasını engelleyen bir güvenlik sistemidir. Türkcell, Vodafone veya Türk Telekom sim kartınızın , Sim-Pin numarasını öğrenmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Reklamlar
  • Pin 1 ; 4 haneden oluşur ve numaranızı 3 kez hatalı girmeniz durumunda bloke olur.
  • Puk 1: 8 haneden oluşur. 8 veya 10 defadan fazla yanlış girmeniz durumunda hattınız tamamen bloke olur ve iletişim merkezlerinden kartınızı değiştirmeniz gerekir.

Kart güvenlik bilgilerinizi öğrenmek için sim kartınızın üstünde bulunan sim kart numarasına ihtiyacınız olabilir. Kart numaranız görseldeki gibi sim kartınızın üstünde yazmaktadır. İşlemler öncesinde bu numarayı alarak not ediniz.

Türkcell Sim-Pin kilidi kaldırma

Türkcell sim kilidinizi öğrenmek için Türkcell hesabınıza giriş yaparak online işlemleri kullanabilir veya aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Tc Kimlik numaranızı kullanarak öğrenmek için https://www.turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/puk-sorgulama

Ayrıca Turkcell İletişim Merkezleri veya 532‘yi arayarak da adınıza kayıtlı hatların PUK​ – SİM – PİN numarasını öğrenebilirsiniz.​

Vodafone Sim-Pin kilidi kaldırma

Vodafone’da online Self Servis’e giriş yaptıktan sonra Ayarlarım başlığı altındaki Hat Ayarlarım bölümünden veya Sesli Yanıt Self Servis (7000)’inden öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini arayarak işlem yapmak için , Vodafone hattınızdan 542’yi; diğer operatör ve sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00‘ı arayarak müşteri hizmetlerini arayarak yukarda görselde verdiğimiz sim kartınızın üzerindeki kart numarasını vererek sim kodunuzu alabilirsiniz.

Türk Telekom Sim-Pin kilidi kaldırma

Türk telekom Online işlemleri kullanarak veya 550‘yi arayarak sesli yanıt sistemini kullanarak da PIN bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

PUK 1 kodu, 9 defadan fazla yanlış girilmesi durumunda SIM kart tamamen bloke olur. Bu durumda SIM kartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişiklik işlemini Türk Telekom İletişim Merkezlerinden yapabilirsiniz.

iPhone SIM PIN’inizi açma veya kapatma

  1. iPhone’unuz varsa Ayarlar > Telefon > SIM PIN seçeneğine gidin. iPad’iniz varsa Ayarlar > Hücresel Veri > SIM PIN seçeneğine gidin.
  2. SIM PIN’inizi açın veya kapatın.
  3. İstenirse, SIM PIN’inizi girin. Daha önce hiç kullanmadıysanız, operatörünüzün verdiği saptanmış SIM PIN’i girin. Saptanmış SIM PIN’i bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. Operatörünüzün müşteri hizmetleri sayfasını veya kablosuz planınızla birlikte gelen belgeleri kontrol edin. Doğrudan operatörünüze de başvurabilirsiniz.
  4. Bitti’ye dokunun.

Android SIM PIN’inizi açma veya kapatma

Android telefonlarda cihazınızın marka ve modeline menü değişiklik gösterebilir. Genel olarak güvenlik sekmesi altında ilgili seçneği bulabilirsiniz.

Ayarlar / Güvenlik / Sim Kart kilidi

Güncelleme 2019

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*