Anasayfa / Mobil / LG Telefonlarda Çift Ekran Nasıl Açılır

LG Telefonlarda Çift Ekran Nasıl Açılır

Lg telefonlarda çoklu pencere özelliği ile telefonunuzda iki ekran açarak iki farklı uygulamayı kullanabilirsiniz. Android arayüz konusunda oldukça başarılı olan LG telefonlar, android konusunda oldukça başarılı çözümler sunabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, cihazlarını kullanırken praik birçok özelliği de kullanabiliyor.

Reklamlar

Çoklu pencere özelliği de LG telefonlar tarafından sunulan çok iyi bir özellik. Örneğin Youtube’da arka planda müzik dinlemek için premium youtube red hesabı almanız gerekiyor fakat çoklu ekran özelliği ile bir yandan Youtube üzerinden müzik dinlerken bir yandan da internette gezinebilirsiniz.

Çoklu pencere nasıl açılır ?

Öncelikle kullanmak istediğiniz uygulamaları açmanız gerekiyor. Hem internete girmek hemde Youtube kullanmak istiyorsanız telefonunuzda Youtube ve Chrome uygulamasını çalıştırın.

Reklamlar

Uygulama ekranında sağ alt köşede bulunan uygulamalar arasında geçiş yapamanızı sağlayan menüye basılı tutun.

Ekrana basılı tuttuktan sonra ekran ikiye bölünecektir.

Görselde gördüğünüz gibi ekranınız ikiye bölünerek iki alanda da belirlediğiniz uygulamalar çalışacaktır.

Ortada bulunan çizgiye basılı tutarak ekran boyutlarınızı da kullanımınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Ekranı eski haline getirmek için geri simgesine basılı tutmanız yeterlidir. Bu sayede ana ekrana geri dönebilirsiniz. Eğer kullandığınız uygulamanın ekranı kaplamasını istiyorsanız uygulama ekranına basılı tutabilirsiniz. Bu işlem ile telefon ekranınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Özellik, Lg G3, G4, G5 ve G6 telefonlarda kullanılabilir durumdadır.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*