Anasayfa / İnternet / Google arama’da sayfa başına sonuç sayısı nasıl arttırılır

Google arama’da sayfa başına sonuç sayısı nasıl arttırılır

Google, dünyadaki tüm bilgileri kelimenin tam anlamıyla ayaklarınıza kadar getirir. Her gün birkaç saatini Google’da arama yaparak geçiriyoruz. Google, sayfadaki ilk on sonucu göstererek hepsini yönetilebilir paketlere ayırmaya çalışır. Daha fazla sonuç bulmak istiyorsanız, bir sonraki sayfaya ve daha sonra on sonuçtan sonra bir sonraki sayfaya gitmeniz gerekir.

Reklamlar

Web’in köşelerinde gizlenmiş daha az bilinen bilgi kaynakları arıyorsanız, süreci hızlandırmak için sayfa başına ondan fazla sonuç görmek isteyebilirsiniz. Aşağıdaki basit yöntem ile bunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Google’a giriş yaparak, Sağ alt köşede bulunan “Ayarlar > Arama ayarları” seçeneğine tıklıyoruz.

Reklamlar

Sayfa başına sonuç sayısı; seçeneğini 100’e kaydırıyoruz. Bu sayede açılan sayfa başına 100 adet arama sonucu getirilecektir. Arama sonuçları sayısını arttırdıkca, arama hızı da buna oranla yavaşlayacaktır.

Alternatif olarak arama yaptıktan sonra, aramanın sonuna aşağıdaki kodu ekleyerek, arama başına sayfa sayısını arttırabilirsiniz.

& num = X

X yerine arama başına görmek istediğiniz sonuç sayısını görebilirsiniz. Bazı durumlarda, Google’ın sayfa başına on arama sonucu sınırı bir yardımdan ziyade sıkıntı vericidir. Yukarıdaki iki yöntemin yardımıyla, bu sorunu aşabilir ve bir konuyu daha verimli şekilde arayabilirsiniz; İleri seçeneğine tıklamak ve yeni bir sonuç sayfası penceresinin açılmasını beklemek yerine tek sayfada sonuçları görebilirsiniz. Ancak, tek bir sayfada daha fazla sonuç görünmesinin Google’ın arama algoritmasının daha yavaş çalışmasına neden olacağını unutmayın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*