Anasayfa / İnternet / Microsoft Edge’de otomatik oynatılan videoları durdurma

Microsoft Edge’de otomatik oynatılan videoları durdurma

Tarayıcılar otomatik oynatılan videoların sesini kısma ve engelleme konusunca çalışırken, Microsoft da harekete geçti. Microsoft Edge’de otomatik video oynatmanın videonun engellenmesi için küresel denetimler gerçekleştiriliyor. Beta sürümünde yayılanan yeni özellikler ile bu işlem gerçekleştirilecek. Global kontrollerin yanı sıra site dışı istisnalar da ayarlayabileceksiniz.

Reklamlar

Şu anda, otomatik oynatılan videolar için yapılan kontroller, üç seçenek arasında seçim yapmanızı sağlar: engelleme, sınırlama ve izin verme. Microsoft, gelecekte değişiklik yapabileceğini ya da başka seçenekler ekleyebileceğini söylüyor, bu yüzden bu seçimlerin ilerleyen zamanlarda değişeceğini düşünüyoruz.

Otomatik oynatılan videolar nasıl durdurulur ?

Herhangi bir siteye giriş yaptığınız zaman veya Ayarlar menüsünü kullanarak genel ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Otomatik oynatma seçeneğini bu alanda göreceksiniz Seçeneği kapalı duruma getirerek, videoların ve seslerin otomatik olarak oynatılmasını engelleyebilirsiniz. Bu ayarı, dilerseniz site bazlı yada genel olarak tüm sitelerde etkin olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Her site için tercihinizi belirledikten sonra, bu tercih manuel olarak değiştirilene kadar geçerli kalmaktadır. Microsoft, 2018 sonbaharında özelliğin tam sürümünü yayınlayacağını duyurdu. Özellik yayınlandığı zaman belki daha işlevsel ve farklı seçenekler ile karşımıza çıkabilir. Şimdilik site izinlerini yukarıdaki gibi düzenleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*