Anasayfa / İnternet / Letgo ilanlar için ücret alıyor mu?

Letgo ilanlar için ücret alıyor mu?

Letgo, kullanıcıların internet üzerinden alışveriş yapmasına, ürün satmasına yarayan bir web sitesi ve uygulamasıdır. Ülkemizde 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Milyonlarca kullanıcısıyla letgo yakın çevrede alışveriş yapmayı sağlayan en büyük ve en hızlı büyüyen uygulama. Şimdiden Amerika’daki en popüler uygulamaları arasında yerini alan letgo’nun kullanıcıları elektronikten otomobile, nadide koleksiyon parçalarından kıyafet ve dekorasyona kadar her şeyi alıp satabiliyor. Peki Letgo’da ilan vermek ücretli mi ? Letgo ilanlardan ne kazanıyor ? Bugün, bu sorulara cevap vereceğiz.

Reklamlar

Letgo ücretli mi ?

Letgo üzerinden ürün satarken veya satın alırken herhangi bir ücret veya komisyon talep edilmez. Bu konu Letgo tarafından şöyşe ifade ediliyor: “letgo olarak ilan yayınlarken satıcılardan ücret talep etmiyoruz. Kullanıcılarımızın satışlarından da herhangi bir komisyon almıyoruz. Bununla birlikte, hem alıcılar hem de satıcılar için daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla, bazı lokasyon ve kategorilerden ücret alınacağını bildirmek isteriz. letgo uygulama içinde satın alınarak aktif edilen ilanı öne çıkarma seçeneğini sunar. İlanlarına ekstra ilgi çekmek isteyen kullanıcılarımıza yardımcı olmak için eklediğimiz bu özellik isteğe bağlıdır.

Letgo nasıl para kazanıyor ?

İlanlar ücretsiz olarak veriliyorsa, Letgo’nun bunda kar’ı ne ? Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Uygulama şuan ülkemizde ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Normal ürün satışlarından herhangi bir komisyon alınmıyor fakat ürününüzü daha hızlı satmak için çeşitli ilan dopingleri, uygulama içi satın alım ile sunuluyor.

Reklamlar

Bu uygulama için satın alımlar, Letgo için tek kazanç yolu diyebiliriz.

Letgo öne çıkarma özelliği ile ilanınızın diğer kullanıcılar tarafından daha hızlı farkedilmesini sağlayabilirsiniz. Öne çıkarma işlemi ile ilanın en üste çıkar, alıcıların seninle daha kolay iletişime geçmeleri için ilana bir buton eklenir ve ilan “Öne Çıkan” olarak vurgulanır. Belirtilen ücret, farklı koşullar ve satıcıya getirilen değere bağlı olarak değişebilir. İlanını 24 saat, 3 gün veya 7 gün boyunca öne çıkarabilirsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*