Anasayfa / İnternet / Ad.Adbirdie Virüsü Nasıl Temizlenir

Ad.Adbirdie Virüsü Nasıl Temizlenir

Son zamanlarda android ve ios cihazlarda çok karşılaşılan Ad.adbirdie virüsünü nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız. Son günlerde akıllı telefonlarda karşılaşılmasına rağmen, Windows işletim sisteminde de bu virüsle karşılaşabilirsiniz. Genellikle sahte linklere tıklama , sahte yazılım yükleme ve ücretsiz yazılımlar ile bu tarz virüsler bilgisayarınıza bulaşmaktadır. Virüs bulaşan cihazlarda internette gezinirken aşağıdaki sitelere yönlendirilirsiniz;

Reklamlar

 

Virüsün temizlenmesi için birkaç farklı kombinasyonları deneyerek birkaç işlem yapmamız gerekecek. Temizleme işlemini yaparken öncelikle Google hesap izinlerini düzenleyeceğiz , tarayıcı temizliği yapacağız ve son olarak modem ayarlarımızı yeniden yapacağız.

Reklamlar

Google hesap izinleri

Hesap izinlerimizi kontrol etmek ve zararlı izinleri kaldırmak için https://myaccount.google.com/ adresine giriş yaparak ayarlar sayfasına giriyoruz.

Hesap ayarlarından , hesap izinleri seçeneğine giriş yapıyoruz.

google hesap izinleri

Açılan ekranda Google hesabınızda izinli uygulamaları görebilirsiniz. Burada kaynağını bilmediğiniz sahte uygulamaların iznini kaldırmalısınız. Ekranda kaldırmanız gereken uygulamayı seçin.

hesap izinleri

Temel hesap bilgilerinde uygulamanın erişebileceği alanları görebilirsiniz. “Erişimi iptal et” seçeneğine tıklıyoruz.

erisimi iptal et

Erişimi iptal etmek istediğinizden emin misiniz ? seçeneğine tamam diyerek uygulamayı kaldırıyoruz.

erisimi iptal et onay

Malware temizleyicileri kullanın

Akıllı telefonlarınız için Malwarebytes yazılımını indirerek virüs temizliği yapabilirsiniz. Android cihazlarınız için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlarınız için Malwarebytes linkini kullanarak yazılımı indirebilirsiniz.

Virüs temizliği yaptıktan sonra eğer hala sorun devam ederse modeminize reset atmanız gerekebilir. Bunun için aşağıdaki adıma geçebilirsiniz.

Modeminizi yeniden ayarlayın

Modeminizi yeniden ayarlamak için öncelikle cihazınıza reset atmanız gerekmektedir. Sitemizde arama yaparak modem nasıl resetlenir ? isimli makalemize ulaşabilirsiniz.

Burada önemli nokta; modeme reset atmadan önce arayüze nasıl girildiği ve TTnet kullanıcı adı gibi bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgileriniz yoksa interneti kullanamazsınız. Bu konuda yeterince bilgilendikten sonra işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra virüsten kurtulmuş olacaksınız. Konu hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. Virüs LG G3 telefona bulaştırılarak bu yöntemle silinmiştir. Yöntem doğru uygulanırsa kesinlikle olumlu sonuç vermektedir.

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Hesap ayarları ve hesap izinleri diye bir menü yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*