Anasayfa / İnternet / Google haberler sayfasından içerik nasıl silinir

Google haberler sayfasından içerik nasıl silinir

Bildiğiniz gibi, Google aramalarında, En çok okunan haberler arama sonuçlarında ve haberler sekmesi altında görünmektedir. Google haberlerde listelenen kaldırmak istediğiniz içerikler için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Eğer şikayet sebebiniz tutarlı ise Google aramalarında bulunan haberleri arama sonuçlarından kaldırabilirsiniz.

Reklamlar

Google haberler, sürekli olarak editörler tarafından kontrol edilmektedir. Haberlerin arama sonuçlarına eklenmesi genellikle algoritmalar tarafından gerçekleşir. Bu sebeple haber değeri taşımayan veya sizi rahatsız eden içerikleri de bu listede görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda öncelikle yayıncı ile iletişime geçmek daha hızlı bir çözüm sunmaktadır.

Haberi yayınlayan site ile iletişime geçemiyorsanız veya iletişime geçmenize rağmen gerekli işlemleri yaptıramıyorsanız, bundan sonraki aşamada Google ile iletişime geçerek haberin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Google Haberler içeriği nasıl silinir ?

Hatalı veya rahatsız edici haberleri bildirmek için tıklayın.

Açılan sayfada öncelikle haberin neden kaldırılması gerektiğini seçin. İşlem yapılabilmesi için bu kategorilerden birini doğru olarak seçmeniz gerekmektedir.

  • Uygun olmayan, alakasız veya rahatsız edici materyal
  • Google Haberler yönergelerini ihlal eden spam
  • Eksik veya yanlış etiketli siteler (Etiketler abonelik, basın açıklaması, blog ve benzeri içeriyor)

Google haberler sikayet

Kategoriyi seçtikten sonra formun en altında, site URL , rahatsız edici içerikler ilgili detaylı bilgiler ve ek dosyalar talep edilmektedir. Bu bilgileri de ekleyerek içeriği yetkili kişilere iletebilirsiniz. Google haberler içerik şikayetlerine genellikle 24 saat içerisinde cevap verilmektedir.

İçeriğin sadece sizi rahatsız etmesi , kaldırılacağı anlamına gelmemektedir. Şikayet sebebinizde belirli tutarlılık olması gerekiyor. Örneğin haber sitesi olmaya bir site tarafından yayınlanan ve haber değeri olmayan bir içerik varsa, bu gibi içerikleri kaldırtmak daha kolaydır. Bunun haricinde haberlerde listenen ve kurallara tamamen uyan içerikleri sildirmek veya kaldırmak için yayıncılar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Google hakkında merak edilen diğer bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*