Anasayfa / İnternet / Google Chrome’da “sekme grupları” özelliği nasıl açılır

Google Chrome’da “sekme grupları” özelliği nasıl açılır

Google Chrome’da “Sekme grupları” özelliğini aktif ederek, sekmelerinizi gruplandırabilir ve internet kullanımınızı daha pratik hale getirebilirsiniz. Eğer internette çok fazla sekme açma alışkanlığınız varsa bir süre sonra bu durum internet kullanımınızı zorlaştırabilir. Çok güçlü bir makineniz olsa bile, bu kadar çok sekmeyle uğraşmak kendi başına sıkıcı bir iştir. Onları farklı tarayıcı pencerelerinde sıralamaya çalışıyoruz, ancak karışıklık yalnızca daha fazla web sitesini ziyaret ettikçe artıyor. Her neyse, yeni Chrome sekme yöneticisi özelliğini denemek istiyorsanız, işte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Reklamlar

Chrome için Sekme Grupları özelliği şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan, Chrome flags ekranından ayarlar etkinleştirerek açılabilir. Sekme gruplarını açmak tarayıcınıza herhangi bir zarar vermez. Sadece beta özellikleri aktif etmiş olursunuz.

Sekme grupları nasıl açılır ?

Google Chrome adres çubuğuna chrome://flags/ adresini kopyalayın.

Reklamlar

Arama ekranına “Tab Groups” yazarak arayın.

İlgili seçeneği Enabled duruma getirin.

İşlemden sonra sayfaları gruplandırabilirsiniz.

Herhangi bir sekmeye sağ tıklayıp; Yeni gruba ekle veya Mevcut gruba ekle diyerek, sekmelerin hepsini belirli gruplara ayırabilirsiniz. İstediğiniz şekilde adını veya rengini değiştirmek için Sekme Grupları seçeneğini de tıklayabilirsiniz. Örneğin, farklı web siteleri kategorisine, örneğin sosyal medya için kırmızı gibi farklı renkler atayabilirsiniz.

Bulduğum ilginç bir şey, bir web sitesindeki yeni bir sekmede bağlantı açtığınızda, bu sekmeler için otomatik olarak yeni bir grup oluşturur. Yine de, bu sekme yönetimi özelliği çok fazla iyileştirme gerektiriyor. Tarayıcıyı kapatıp bir süre sonra tekrar açmanız durumunda sekme gruplarına devam edemez. Bir sekmeyi bir kerede kapatmanın bir yolunu bulamadım. Ayrıca, tarayıcı penceresindeki genel karmaşayı azaltan birden fazla sekmeyi birleştiremedim.

Google, sekme gruplama özelliğini sabit hale getirene kadar bekleyemezseniz, tarayıcınızda sekmeleri gruplayabilen harika üçüncü taraf uzantıları vardır. Örneğin, birden fazla sekmeyi gruplayan ve daha sonra kullanmak üzere saklayan OneTab’ı deneyebilirsiniz . Ve iyi görünümlü bir Chrome sekmesi yöneticisi istiyorsanız, Chrome için Toby , göz önünde bulundurabileceğiniz iyi bir seçimdir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*