Anasayfa / İnternet / Metagmae.org virüsü nasıl temizlenir ?

Metagmae.org virüsü nasıl temizlenir ?

Bilgisayarı veya interneti her açtığınızda metagmae.org/page/ sayfası ile karşılaşıyorsanız, muhtemel bilgisayarınıza zararlı bir yazılım bulaştırdınız. Bu virüs, ana sayfanızı işgal ederek sürekli alakasız sayfalar ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Bunun yanında kendi kendine açılan reklamlar ile sizi sürekli rahatsız edebilir.

Reklamlar

Virüsü temizlemek oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek bu zararlıdan kurtulabilirsiniz.

Virüs nasıl temizlenir ?

AdwCleaner, bu tarz virüsleri temizlemek için oldukça pratik bir yazılımdır. AdwCleaner yazılımını indirmek için tıklayın.

Reklamlar

Yazılımı indirdikten sonra çalıştırın. Otomatik olarak güncelleme yapılacak tarama başlatılacaktır. Tarama tamamlandıktan sonra sonuçlar listelenecektir. Virüsünü temizlemek için “Temizle ve Onarım” seçeneğine tıklayın.

Temizleme işleminin tamamlanması için “Temizle ve yeniden başlat” seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra virüs temizlenmiş olacaktır. Eğer sorun devam ediyorsa alternatif olarak Zemana yazılımını kullanabilirsiniz. Programı indirmek için Tıklayın.

Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.

Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, “Tebrikler ! Bilgisayarınız temiz :)” uyarısını göreceksiniz.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

8 yorum

  1. Did not work. How do I remove the virus?!?

  2. https://support.google.com/chrome/thread/5044554?hl=tr linkinde verdiğiniz öneri çözüme ulaşmadı. Katılımınızı bekliyoruz. Şişko Clemenza isimli yorum yapan belki size bir fikir verebilir.

  3. Ne yazık ki işe yaramadı

  4. Metagmae virüsü çıkıyordu her seferinde şimdi düzeldi bende oldu

  5. Denedim bu programı olmadı .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*