Anasayfa / İnternet / Google Chrome tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözümü

Google Chrome tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetiliyor çözümü

Google Chrome tarayıcılarda son günlerde yeni bir sorun ortaya çıktı. Tarayıcı kurallarını değiştiren bir yazılım, “Tarayıcınız, kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir” uyarısı ile karşılaşmanıza neden oluyor. Bu hatayla karşılaşan kullancılar, tarayıcılarda herhangi bir ayar yapamamaktadır. Aslında bu durumun kuruluşunuzla alakası yoktur ve tarayıcınızın ayarlarını değiştirmenizi engelleyen bir virüs ile karşı karşıyasınız.

Reklamlar

Telaş yapmanıza gerek yoktur. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz. Resimli anlatımı takip edin.

Virüs nasıl temizlenir ?

Chrome policy remover dosyasını indirin. Dosyayı indirdikten sonra sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın. Bat dosyası çalışarak arka planda Chrome policy’leri temizleyecektir.

Reklamlar

Son olarak zemana antimalware yazılımı ile cihazımızı tarıyoruz. Programı indirmek için Tıklayın.

Zemana AntiMalware yazılımı, gerçek zamanlı koruma, Bootkit ve Rootkit koruması , tarayıcı temizliği , keylogger temizliği gibi birçok hizmet sunmaktadır. Program 15 gün ücretsiz kullanım sunmakta ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun.

Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.

Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, “Tebrikler ! Bilgisayarınız temiz :)” uyarısını göreceksiniz.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldıktan snra Chrome ayarlarına giriş yaparak Tarayıcınız, kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir uyarısının kalktığını görebilirsiniz.

Eğer sorun devam ediyorsa adres çubuğuna;

chrome://flags/#show-managed-ui

Yazarak, özelliği disable duruma getirin.

İşlem kontrol edilerek %100 çalışmaktadır. Sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. programı indirdim ve çalıştırdım ancak hala orada kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazıyor

  2. chrome://flags/#show-managed-ui yöntemi sadece sorunu artık görmemenizi sağlıyor, bu şeyin yok olmasını sağlamıyor. Kafanızı kuma gömmek sorunlarınızı çözüyorsa bu işleri bırakınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*