Anasayfa / Mobil / Whatsapp Yedekleme Özelliği Nasıl Kapatılır

Whatsapp Yedekleme Özelliği Nasıl Kapatılır

WhatsApp uygulamasının sohbet geçmişinizi yedeklemesini istemiyorsanız, bu özelliği tamamen kapatabilirsiniz. Whatsapp’ta varsayılan olarak herhangi bir yedekleme açık değildir. Eğer özel bir tanım veya ayar yapmadıysanız herhangi bir yedekleme yapmayacaktır. iPhone telefonlarda iCloud, Android telefonlarda Google drive aracılığıyla yedekleme özelliği aktif edilebilir.

Reklamlar

Whatsapp hesabınızın yedeklemesini iptal etmek ve mevcut tüm yedeklerinizi silmek için aşağıdaki adımları takip edin.

iPhone telefonlarda Whatsapp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet Yedeği seçeneğini takip ederek “Otomatik yedekleme” seçeneğini kapalı duruma getirin.

Reklamlar

Android telefonlarda Whatsapp / Ayarlar / Sohbetler / Sohbet yedeği / Google Drive’a yedekle seçeneğini “Yok” olarak düzenleyin.

Sohbet yedeği seçeneğinde yedekleme özelliği kapalı olsa dahi, son yedekleme tarihini kontrol edin. Tüm yedeklerlemeleri silmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Cloud hesabınıza giriş yaparak, yedeklemeleri tarihleri ile birlikte görebilirsiniz. Öncelikle bu klasörleri tamamen silin.

  • https://drive.google.com/drive/backups
  • https://www.icloud.com/#iclouddrive

Android tefonlarda Whatsapp database klasöründe geçmiş tarihli konuşma yedekleriniz tutulmaktadır.

Dosya yöneticisi / Dahili depolama birimi ( SD Kart da olabilir / Whatsapp / Database yolunu takip ederek burada bulunan tüm dosyaları sildiğinizden emin olun. Dosya isimlerinden yedekleme yapılan tarih bilgilerini görebilirsiniz.

Yukardaki tüm ayarları kontrol ettikten sonra ve Whatsapp database dosyasını temizledikten sonra sohbet yedekleriniz tamamen silinmiş olacaktır. Ayarlardan sohbet yedeğini de kapattığınız için bundan sonra yaptığınız hiçbir görüşmeler kaydedilmeyecektir. Whatsapp uygulaması hakkında merak edilenler ve bilinmeyen tüm özellikler için sitemizi kullanabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları, yorum bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. Google drive yedeklemesi günlük ise ve gece ikide internetin olmadığı zaman ertesi gün internet açılır açılmaz mı yedekleme yapacak yoksa zaman sarkacak mı?

  2. mrb kolay gelsin. whatsapp da yedekleme gece 2 gibi yapılıyor ya gün içinde yapılan bi görüşme gece olmadan silinirsede yedekleme yapılır mı?

  3. Kısa kod ile whatsapıma birinin girip girmediğini nasıl anlarım? Nasıl öğrene bilirim?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*