Anasayfa / Mobil / iPhone boş alan yaratma taktikleri

iPhone boş alan yaratma taktikleri

iPhone’da boş alan yaratmak için birkaç taktiği sizlerle paylaşacağız. Telefonunuzun hafızası dolduğu zaman “hafıza neredeyse dolu” ve “Hafıza dolu” uyarıları ile karşılaşabilirsiniz. Malum, iPhone telefonlar oldukça pahalı olduğu için, kullanıcılar genellikle yüksek model , düşük hafıza seçeneklerini tercih ediyor. Durum böyle olunca kısa sürede hafızanızı doldurabilirsiniz. Hafızanızda alan sorunu yaşamamak için cloud kullanımını öneriyoruz fakat bilgilerinizi telefonunuzda saklamak istiyorsanız, aşağıdaki taktikleri kullanarak boş alan yaratabilirsiniz.

Reklamlar

Aşağıdaki adımları takip ederek ciddi bir alan kazanabilirsiniz. Bu işlemleri, belirli aralıklarda yapmanızı öneririz.

Hafıza kullanımınızı incelemek için Ayarlar > Genel > Saklama Alanı ve iCloud Kullanımı seçeneklerini takip edebilirsiniz.

Reklamlar

iPhone’da boş alan açma taktikleri

App Store’un önbelleğini temizleyin

Ayarlar > App store> Depolama seçeneklerini takip ederek Apple Store verilerini temizleyin. Uzun süreli kullanımdan sonra uygulama önbelleği çok fazla alan kullanabilir.

Safari’nin geçmişini ve web verilerini temizleyin

Safari geçmişinizi ve verileri temizlemek ciddi bir alan kazandırabilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek, işlemi uygulayın.

Ayarlar > Safari > Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil
Ayarlar > Safari > İleri Düzey > Web Sitesi Verileri > Tüm Web Sitesi Verilerini Sil

Mesaj geçmişini sınırlayın

Ayarlar > Mesajlar seçeneklerini takip ederek mesaj ayarlarına giriş yapın. Mesaj ayarlarında, mesaj geçmişine dokunarak, belirli bir süre geçtikten sonra mesajların otomatik olarak silinmesini sağlayın.

Film kiralama taktiği

iPhone telefonunuzda yukarıdaki işlemlerden sonra kalan alanınızdan büyük bir film bulun. Kitalama seçeneğine dokunun. Kiralama işlemi için yeterli alan yok uyarısı alacaksınız. Tamam seçeneğine dokunarak boş alanınızı tekrar kontrol edin.

Bu işlemden sonra boş alanınız artacaktır ! Video anlatımını izleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*