Anasayfa / Mobil / General Mobile Discovery Nasıl Yedeklenir

General Mobile Discovery Nasıl Yedeklenir

discovery

Reklamlar

General Mobile Discovery marka telefonlarda rehber , resimler, müzikler gibi önemli dosyalarını nasıl yedekleyebileceğinizi anlatacağım. Discovery ülkemizde çok fazla satılan ve iyi bir satış rakamı yakalamış bir telefondur. Telefonun kullanıcısının çok olması, haliyle bu telefon hakkında çok fazla soru gelmesine neden oluyor. General Mobile Discovery Telefonlarda yedek alma işlemi oldukça kolaydır. Amatör kullanıcılar dahi anlatımımız aracılığıyla işlemi yapabilir.

Uygulamanın yedekleme alma haricinde birçok özelliği mevcut. Uygulama aracılığı ile telefonunuzu bilgisayardan yönetebilirsiniz. General mobile discovery kullanıcıları için programı şiddetle tavsiye ediyorum.

Reklamlar

Yedek Nasıl Alınır

Programı aşağıdaki linke tıklayarak Windows ve Mac sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İNDİR

Programı indirdikten sonra kurulumunu yapınız. Uygulamayı kullanabilmeniz için telefonunuza Wondershare MobileGo Android uygulamasını; bilgisayarınıza ise Windows 7/XP/2003/Vista uyumlu sürümünü indirip kurmanız gerekmektedir. Kablo ile bağlanmanız durumunda telefonunuza uygulamayı kurmadıysanız uygulama telefona kendiliğinden kurulacaktır. Programın android versiyonu için:

Android Uygulama

Uygulamayı kurduktan sonra Usb bağlantı kablosu veya WİFİ üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Program kurulduktan sonra telefonunuzun sürücüsünü otomatik olarak yükleyecektir.

Contacts – Kişiler  Menüü ile telefonunuzun rehberinde kayıtlı kişileri görebilir, düzenleyebilir, silebilir ya da yeni kayıtlar ekleyebilirsiniz.

SMS – Mesaj Menüsü ile telefonunuzda yapabileceğiniz her türlü işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızın klavyesini kullanarak SMS göndermek eminim daha kolay gelecektir

Music – Müzik Menüsütelefonunuzdaki tüm müzik dosyalarını görebilir, oynatabilir, telefonunuzdan bilgisayara ya da bilgisayarınızdan telefona aktarım yapabilirsiniz. Movies sekmesinden ise benzer şekilde filmlerinizi görebilir, dosya transferi yapabilirsiniz

Photos – Resimler ile tüm fotoğraflarınızı görebilir, yine telefondan bilgisayara ve bilgisayardan telefona fotoğraflarınızı atabilirsiniz.

App – Uygulamalar ise telefonunuzda yüklü olan uygulamaları görebilir, silebilir ya da bilgisayarınızdaki .apk uzantılı uygulama dosyalarını bularak telefonunuza kurabilirsiniz. Telefonunuzdaki bir uygulamayı da bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Wondershare MobileGo yedek

Yedekleme işlemini görseldeki gibi Backup butonuna basarak , yedekleme yapacağınız dosyaları seçerek yapabilirsiniz ( Kişiler,resimler,müzikler,)

Almış olduğunu yedekleri restore menüsü ile tekrar telefonunuza yükleyebilirsiniz. Sadece Discovery değil bütün android kullanıcıları için faydalı bir uygulama. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. çok faydalı yazı olmuş teekkürler.

  2. rehberi ve mesajları pcye aktardım fakat restore ederken rehber ile mesajlar gelmedi

  3. bu program dosyaları geri yüklerken ücret istiyor bunu nasıl çözebilirim

  4. Fatih Zeynep Altın

    yanlış desen denemesi yapıldıysa yinede yedek alınabiliyomu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*