Anasayfa / Sosyal Medya / Kiwi Davetleri Nasıl Engellenir

Kiwi Davetleri Nasıl Engellenir

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda Facebook kullanıcılarını neredeyse çıldırtan “Kiwi” davetlerini nasıl kapatacağınızı anlatacağız. Soru cevap uygulaması olan kiwi , kullanıcılardan habersiz bu davetleri gönderdiği için, uygulamayı kullanan bütün kullanıcılar otomatik olarak davet atmaktadır. Listenizde bulunan arkadaşlarınızın birkaç tanesinin kullanması bile bu davetlerden çıldırmanıza yetiyor.

Daha önce sitemizde anlatmış olduğumuz uygulama bildirimlerini kapatma yöntemlerini paylaşmıştık. Aynı işlemi yapıyoruz fakat anlatımı Kiwi’ye özel yaptık.

Kiwi nasıl engellenir ?

Daha önce gönderilmiş olan daveti bularak mevcut davetin hemen yan tarafında bulunan X simgesine tıklayarak kapat diyoruz.

kiwi davet

Kiwi’den bildirimleri kapat ? Seçeneğine kapat diyerek bildirimleri engelliyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

kiwi kapat

Eğer mevcut daveti bulamadıysanız Ayarlar / Engellemeleri Yönet seçeneğine girerek Uygulamaları engelle menüsünden kiwi yazarak uygulamayı seçip ekleyebilirsiniz.

kiwi uygulama engelle

İşlemleri yaptıktan sonra gelen bildirimlerden tamamen kurtulmuş olacaksınız. Uygulamaya tekrar izin vermek isterseniz aynı menüye girerek engellenen uygulamalar listesinden kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçip, Engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayarak engeli kaldırabilir ve uygulamadan bildirimler almaya devam edebilirsiniz. Habersiz gönderdiği bildirimler sayesinde kullanıcı sayısını hızla arttıran Kiwi, yakın zamanda bununla alakalı bir ceza alacak gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak. Kolay gelsin.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın