Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Yavaş Çalışıyor Sorunu Çözümü

İnstagram Yavaş Çalışıyor Sorunu Çözümü

Reklamlar

İnstagram uygulamasında, birçok nedenden dolayı yavaşlama sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Kullanıcıların en sık karşılaştığı yavaşlık sorunları ve çözüm yollarını anlatacağız. Yavaşlık sorunları, genellikle uygulamayı kullandığınız cihazlardan kaynaklı olarak yaşanır fakat çok nadir de olsa instagram sunucularından kaynaklı olabilir. Bu iki durum arasındaki farkı iyi anlayıp ona göre müdahale etmemiz gerekmektedir. Eğer sunucu kaynaklı bir sorun varsa , ayarlarımızı gereksiz bir şekilde değiştirir ve boşa zaman kaybetmiş oluruz.

İnstagram’da sorun yaşadığınız anda farklı bir cihazdan deneme yaparak veya bir arkadaşınıza sorun yaşayıp yaşamadığını sorarak , en azından uygulamanın genel bir sorunu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde instagram server’larında sebebi duyurulmayan bir sorun oluşmuştu.

Reklamlar

Eğer sorunu saedce siz yaşıyorsanız aşağıdaki adımları sırası ile uygulayınız.

İnstagram yavaşlama sorunu çözümleri

1.Uygulamayı kullandığınız internet bağlantısını değiştirerek tekrar deneyin. Wi-fi üzerinden internete bağlanıyorsanız, mobil bağlantınızı kullanarak deneyiniz. Eğer farklı Wi-fi ağlara bağlanabiliyorsanız bu daha sağlıklı olacaktır. Evinizdeki bağlantıda sorun yaşıyorsanız modeminizi kapatıp açmanız gerekebilir.

2.İnstagram’a bağlandığınız cihazınızı yeniden başlatın. Mobil cihazlar uzun süre açık kaldığı zaman bu tarz sorunlar oluşabilir. Yeniden başlatma klasik ama iyi bir çözümdür.

3. Uygulamayı uzun zamandır kullanıyor , veriönbellek temizliği yapmıyorsanız, uygulamanız yavaşlayabilir. Belirli aralıklarla uygulamanın geçiçi belleğinin temizlenmesi gerekmektedir. Ayarlar / Uygulamalar / İnstagram yolunu takip ederek gerekli temizleme işlemini yapın. Uygulama ayarları menüsü telefon marka ve modelinize göre değişiklik gösterebilir.

4.İnstagram’ın son sürüme güncellendiğinden emin olun. Normalde güncellemeler otomatik olarak yapılmaktadır fakat özel bir ayar uyguladıysanız bu işlemi manuel olarak da yapmanız gerekebilir. Google play veya Apple store’a giriş yaparak Uygulamalarım seçeneğinden herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

5.Son olarak oturumunuzu web‘den açarak test edebilirsiniz. instagram websitesine giriş yaparak , uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bu adımlardan sonra muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır. Eğer tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa daha detaylı bir inceleme yapılması gerekebilir. Hata ve işlemler hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz. İnstagram hakkında merak ettiğiniz tüm konular için sitemizde arama yaparak ilgili eğitim makalelerine ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

2 yorum

  1. Ben dediginiz hepsini yaptik ama olmadı başka çözüm varmi

  2. İnternetim gayet hızlı çalışıyor fakat 4-5 gündür sadece Instagram’da verirler yüklenmiyor ve hiçbisey yapılmıyor. Dediğiniz herşeyi denedim ama işe yaramadı. Açıkçası bunu babamın yapmış olmasindan şüpheleniyorum o işlerden anlıyor ve yapıp yapmadığı hakkında net bişey soylemiyor. Sizce sadece Instagramımı bozma şansı var mı böyle birşey mümkün mü. Eğer sebebi oysa nasıl duzeltebilirim yardımcı olun lütfen gunlerdir uğraşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*