Anasayfa / Bilişim / Wikipedia Nasıl Girilir

Wikipedia Nasıl Girilir

Wikipedia giriş yapmak için kullanabileceğiniz en kolay yöntemi sizlerle paylaşacağız. Bildiğiniz gibi yasak sitelere giriş yapmak için birçok farklı yöntem vardır.

Reklamlar

DNS adresinizi değiştirerek veya VPN yazılımlarını kullanarak yasak sitelerin tümüne giriş yapabilirsiniz. Yakın zamanda girişi engellenen Wikipedia , internet kullanıcıları için oldukça önemli bir site ve görünen o ki yakın zamanda açılmayacak.

Wikipedia herhangi bir bilgisayarda anlık olarak işimize yarayabilecek bir site olduğu için herhangi bir ayar değiştirmeden veya herhangi bir yazılım kurmadan siteye giriş yapıyor olmak, oldukça pratik ve kullanışlı olacaktır.

Reklamlar

Aşağıdaki yöntem sayesinde Google translate kullanarak, ekstra hiçbir işlem yapmadan siteye giriş yapabilirsiniz. Üstelik işlem oldukça kolay. En acemi intenet kullanıcıları bile işlemi kolaylıkla yapabilir.

Wikipedia’ya nasıl girilir ?

1. Yöntem: 

Giriş yapmak istediğiniz sayfada Wikipedia’nın hemen önüne 0 (sıfır) yazarak hiçbir ayar veya değişiklik yapmadan Wikipedia’ya kolayca girebilirsiniz.

0wikipedia

2. Yöntem: Google Translate’e giriş yapıyoruz ( translate.google.com).

Çeviri alanına https://tr.wikipedia.org/ yazarak tercüme et seçeneğine tıklıyoruz.

Tercüme edilen alanda bulunan linke tıklıyoruz.

Açılan ekran ile siteye giriş yaptığınız göreceksiniz. Vikipedi’ye bu yöntem ile her bilgisayardan kolaylıkla erişebilirsiniz. Cep telefonlarında da aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Vikipedi girişi için kullanabileceğiniz en kullanışlı yöntem budur. Bu sayede hiçbir yazılıma ihtiyaç durmadan giriş yapabilirsiniz. Diğer yöntemleri kullanarak siteye giriş yapmak istiyorsanız, Opera VPN ücretsiz yazılımı hakkında resimli anlatımlarımızı takip ederek VPN kullanımı ile siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*