Anasayfa / Bilişim / Probil’i Satın Alan Netas Yeni Sirket Pesinde

Probil’i Satın Alan Netas Yeni Sirket Pesinde

probil

Reklamlar

2010’u 180 milyon dolar ciroyla kapatan ve kendine 1 milyar dolarlık ciro hedefi koyan Netaş, bu hedefine yeni satın almalarla ulaşacak. Netaş, bilgisayar ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Probil’in hisselerinin tamamını 31 milyon dolara almak için geçtiğimiz ay hisse devir sözleşmesi imzalamış, söz konusu işlem Rekabet Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde onaylanmıştı. Bu satın almanın ardından 2012’yi entegrasyon süreciyle geçirecek Netaş, bu tarihten sonra yeni satın alım fırsatlarına odaklanacak.

Netaş’ın Probil’i satın almasıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Netaş CEO’su Müjdat Altay, Netaş bünyesine katılan Probil’in çok geniş bir müşteri tabanı bulunduğunu ve bu şirketin Netaş bünyesine katılmasıyla birlikte çok daha hızlı bir büyüme yakalayacaklarını belirterek, “Probil’in bu yılki Netaş bilançosuna ise katkısı sadece son çeyrekte gözlenecek. Bu nedenle bu yıl ciroya önemli bir katkısı beklenmiyor. Geçen yıla paralel bir ciroyla tamamlayabileceğimizi söyleyebiliriz” dedi.

Reklamlar

Hedef bölgenin sistem entegratörü olmak

Netaş’ın ağırlıklı olarak savunma, kamu iletişimi ve telekom sektörüne; Probil’in ise finans ve genel endüstriye yönelik hizmet verdiğini belirten Altay, “Önümüzdeki dönemde Netaş Probil ile farklı sektörlerde yeni atılımlar yapacak. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük sistem entegratörü olma hedefimiz bu satın almayla çok daha hızlı gerçekleşecek” diye konuştu.

Probil,Netaş,Bilişim Destek Hizmetleri

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*