Anasayfa / Bilişim / Bu Kart Bilgilerini Düzeltin ve İşlem tamamlanamıyor Hatası

Bu Kart Bilgilerini Düzeltin ve İşlem tamamlanamıyor Hatası

Google Play’de ödeme yaparken “Bu kart bilgilerini düzeltin” “Maalesef işleminiz şu anda tamamlanamıyor. Lütfen tekrar deneyin veya bize ulaşın.” “İsteğiniz işleme koyulurken sorun oluştu. Lütfen desteği arayın.” “Yüksek risk taşıdığı düşünüldüğünden siparişiniz reddedildi. Lütfen 30 dakika içinde tekrar deneyin.” hatalarını çözmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Ödeme hatalarının birçok farklı nedeni olabilir. Ödeme hataları almanızın başlıca nedenlerini ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Ödeme hataları genellikle kullandığınız ödeme yöntemi veya bilgilerinizin tam olarak girilmemesinden kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki maddeleri adım adım kontrol ederek ödeme sorunlarını giderebilirsiniz.

Reklamlar

Kart bilgilerini kontrol edin

Ödeme yaptığınız kart ve hesap bilgilerinizin yazılışlarını dikkatlice kontrol edin. Bu bilgiler arasında küçük bir tutarsızlık veya hata varsa ödeme hataları ile karşılaşırsınız.

#Google Payments Ayarlar sayfasına giriş yaparak, Ad, soyad, adres ve ülke bilgilerinin tam ve doğru olarak girilediğinden emin olun. Genellikle bu hatalar giderildikten sonra ödeme sorunları düzelmektedir.

Reklamlar

Ödeme yöntemlerini kontrol edin.

#Google Ödeme Yöntemleri sayfasına giriş yapın. Mevcut ödeme yönteminizi silerek yeniden eklemeyi deneyin. Solda bulunan menüden bu işlemleri yapabilirsiniz. Bilgilerinizi dikkatlice giriniz ve Türkçe karakter kullanmayınız.

Google Önbellek temizliği

Google Play önbelleği temizleyerek deneyiniz. Yaptığınız değişiklikler bazen önbellek temizliği yapılmadan askıda kalabilir. Bu işlemden sonra tekrar deneyin.

  • Android cihazınızdan Ayarlar’ı açın.
  • Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi’ne dokunun.
  • Tüm Uygulamalar / Hepsi’ye dokunun.
  • Uygulamalarınız arasından Google Play Store’u bulup, dokunun.
  • Açılan bölümden ilk önce Önbelleği Temizle daha sonra Veriyi Sil’e dokunun.

Son olarak Google hesabınızı kaldırıp yeniden eklemeyi deneyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa bankanız ile temasa geçmeniz gerekebilir. Bankanız ile görüşerek, kartınızın ödemelere açık olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Sorunun kesinlikle sistemsel olduğunu düşünüyorsanız Google Play geri bildirim ekranını kullanarak hatanın detaylarını yetkililere iletebilirsiniz. Bunlar haricinde aldığınız hataları paylaşırsanız tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*