Anasayfa / Yazılım / Whatsapp Sohbet Konuşmaları Nasıl Sabitlenir

Whatsapp Sohbet Konuşmaları Nasıl Sabitlenir

Whatsapp sohbet ekranını sabitleme özelliğini kararlı sürüm için kullanıma sundu. Uzun zamandır beta kullanıcılarının kullandığı bu özellik , artık tüm Whatsapp kullanıcıları için kullanılabilir. Peki Whatsapp sohbetleri nasıl sabitlenir ? Sabitleme ne işe yarar ?

Sabitleme özelliği ile konuşma listenizde bulunan kişilerin ekranın üst kısmında görünmesini sağlayabilirsiniz. Normalde gün içinde aldığınız mesajların saatine göre sohbet ekranı sıralanır. Son mesajlaştığınız kullanıcılar, sohbet ekranının en üstünde olur. Sabitleme özelliği sayesinde sadece belirlediğiniz kişileri , sohbet ekranının en üst sırasında görebilirsiniz. Örneğin Annenizle çok fazla mesajlaşmıyorsunuz fakat mesaj atmak istediğiniz zaman hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, sohbeti sabitleyerek ekranın en üstünde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Sabitleme özelliği gerçekten de uzun zamandır kullanıcılar tarafından talep edilen güzel bir özellik. Peki bu işlem nasıl yapılır ? Resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Whatsapp sohbet sabitleme nasıl yapılır ?

Sabitlemek istediğiniz kişinin üstüne basılı tutun.

Reklamlar

Sohbet ekranının en üstünde seçenekler listelenecektir. Bu seçeneklerden Raptiye simgesine dokunun.

“Sabitlendi” Uyarısını göreceksiniz. İşlem bu kadar !

Sabitlediğiniz sohbetler görseldeki gibi en üstte görünecektir. Sabitlenen sohbetlerinizin yanında raptiye simgesi çıkacaktır. Bu özelliği devre dışı bırakmak için sohbete basılı tutun ve tekrar raptiye simgesine dokunun.

“Sabitleme kaldırıldı” uyarısını göreceksiniz.

Bu ve buna benzer deneme aşamasında olan özellikleri kullanmak için Whatsapp Beta kullanıcı başvurusu yapabilirsiniz. Google play aracılığıyla başvuru yaparak test aşamasında bulunan tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*